Teknoloji

Apple Tv Nedir ?

Apple Tv, son yıllarda hızla popülerleşen dijital platformların günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi ile geliştirilen bir çeşit cihaz. Peki, Apple Tv Nedir? Adının yanı sıra bu bir televizyon değil sadece sanal platformları destekleyen ve televizyonda oynatabilen bir oynatma cihazıdır. En popüler dijital platformları 4K çözünürlük ile ekranlara yansıtan bu cihaz sadece siyah küçük bir kutu ve kumandasından oluşmaktadır. Apple Tv HD ve 4K olmak üzere şu anda iki modeli bulunan cihaz gelişen teknoloji çağının sunduğu kolaylıkların başını çekmekte.


AYNI KATEGORİ İÇERİKLERİ
Airtag Nedir ?
RFID Nedir? | Otomatik Nesne Tanımlama Teknolojisi
PlayStation 5 Aldıracak Bu Oyunları İncele
Alınabilecek En İyi Dronelar 2021
Fotoğraf Makinesi Önerisi 2021


Apple Tv Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Cihazın kullanımı ve ara yüzü son derece kolay bir kullanıma sahiptir. Kablolu ya da kablosuz olarak internete bağlanan cihaz HDMI kablo ile televizyona yansıtılıyor. Kullanılan kabloların kalitesi ve internet hızının iyi olması içeriklerin 4K kalitesinde büyük rol oynuyor. Kullanıcıların sıklıkla sorduğu soruların başında ise bu cihazı kullanmak için Iphone kullanıcısı olmanın gerekip gerekmediği. Tabii ki de Iphone kullanıcısı olmamak bu cihazı kullanabilmek için bir engel değil. Ancak Apple sistemlerinden en iyi şekilde yararlanabilmek için Apple kullanıcısı olmak önem taşır.

Cihazın sunduğu ayrıcalıklardan bir diğeri de telefon ve bilgisayardaki videoları, çektiğiniz fotoğrafları direkt olarak Apple Tv aracılığı ile televizyona yansıtılabilmesidir. Ama elbette bu özellikten yararlanabilmek için Apple kullanıcısı olmak gerekmektedir. Iphone kullanıcıları telefonlarındaki ekran yansıtma seçeneği ile kolaylıkla bu özelliği kullanabilirler. Diğer Apple ürünleri olan Ipod, Macbook, Ipad gibi cihazlar da bu özellikten rahatlıkla yararlanabilen cihazlar arasında yer alır.

Apple Tv Nedir diye soran kullanıcıların merak ettiği bir diğer özellik ise bu cihazın oyun oynamayı destekleyip desteklemediği hakkında. Cihazda kullanılan işlemci A10X, diğer Apple ürünlerinde de kullanılan kapsamlı bir işlemcidir. Bu işlemci pek çok bilgisayardan daha iyi bir grafik işlem sistemi sunmaktadır. Bu nedenle cihaz rahatlıkla oyun konsoluna dönüştürülebilir. Ayrıca sadece Apple Tv’ye özgü hazırlanmış oyunlar da bulunmaktadır. Bu oyunlar Itunes üzerinden indirilerek oynanabilir.

Apple Tv Üyelik Alma

Apple Tv Plus
Apple Tv Nedir ? 3

Dizi ve film izleme platformu olan Apple Tv Plus aslında cihazın uygulaması olarak da isimlendirilebilir. Bu platformda içerikleri satın alma ya da kiralama gibi seçenekler sunuluyor. Tıpkı cihazda da olduğu gibi Apple destekli tüm elektronik aletlerde kullanımı mevcut. Günden güne içeriği zenginleştirilen platform kullanıcılara belirli bir deneme süresi de veriyor. Kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda en uygun abonelik seçeneğini seçerek çeşitli kanallara üye olarak üyeliklerini oluşturuyorlar. Apple Tv kanallar çeşitliliği bakımından oldukça zengin seçeneklere sahip. Üye oldukları kanalların içeriklerini çevrimiçi ya da çevrimdışı olarak izleyebilen kullanıcıların sayısı günden güne artıyor.

Peki, Apple Tv’de hangi filmler var? Son çıkan ödüllü filmlerden başyapıt olarak değerlendirilen filmlere kadar pek çok film bu uygulamada yer almaktadır. Filmler kiralandıktan ya da satın alındıktan sonra her türlü cihaza indirilip çevrimdışı olarak izlenebilir. Apple Tv filmleri platformun ara yüzünde tamamen üyelerin izlediği ya da sevebileceği film türlerine göre kategorize edildiği için film izlemek artık çok daha kolay.

Türkiye’de Apple Tv Nedir diye soranların sayısı uygulamanın Türkiye’ye gelmesi ile daha da arttı. Dijital platformların giderek televizyonların yerini almasıyla bu cihazın önemi de artmış oldu. Pek çok alanda kullanıcılara rahatlık ve kolay ulaşımı sağlayan cihaz son çıkan modeli Apple Tv 4. Nesil ile platformlar arasında görüntü kalitesini en üst düzeye taşıdı. Teknolojik çağın getirdiği yeniliklerin öncüsü olan dijital platformlar bu cihaz sayesinde yeni bir bakış açısı kazanmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu