Bilim Kurgu Filmi İnceleme

Yıldız Geçidi (Star Gate) | Bilim Kurgu Filmlerinin Mihenk Taşı

Günümüzde Bilim Kurgu filmlerinin geldiği nokta ortada. Özel animasyonlar, süper efektler ile izleyicilerini sürükleyip götürüyor. Tüm bu gelişmiş teknolojilerden önce Yıldız Geçidi 1994 yılında gösterime girmiş bir bilim kurgu filmidir.

O kadar sınırlı imkan ile çekilmiş olan bu filmin konusu ve oyunculuk performansları gerçekten gününden çok ileride diyebiliriz. Kesinlikle izlenmeyi hak ediyor.

IMDB         : 7,1/10
Yönetmen : Roland Emmerich
Yazar Dean Devlin , Roland Emmerich
Oyuncular : Kurt Russell , James Spader , Jaye Davidson

YIldız Geçidi (Star Gate) Filmi Konusu

Film, Arkeolojik kazılarda bulunmuş bir eserin gizemi ile ilgili yapılan araştırmalarda bazı anlam verilemeyen kısımların çözülmesinde Dr. Daniel Jackson’ın katkıda bulunur. Eserin aslında yıldızlar arası bir geçit olduğu keşfedilir ve geçidin çalıştırılması için Dr. Daniel Jackson da yardımcı olur.

Nihayetinde yapılan çalışmalar sonucunda yıldızlar arası geçidin açılması sağlanır. Geçidi kullanmak üzere bir grup insan görevlendirilir. Tabi içlerinde Dr. Daniel Jackson da vardır. Yıldız Geçidi kullanıldığında oldukça ilkel bir kabile ile karşılaşırlar. Okumak, yazmak ve hatta herhangi bir şeyi sorgulamak yasaktır.

Oldukça sürükleyici ve izleyicisini eğlendirmeyi bilen Yıldız Geçidi, 1994 yılında değil aynı hali ile bile günümüzde çekilmiş olsaydı gişe rekorları kıracağından kuşkumuz yok. İzlememiş iseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

BİLİM KURGU FİLMİ İNCELEME Kategorimizden Film Önerileri

interstellar ( YıldızlarArası ) 2014
Yarının Sınırında (2014)
Geliş – Arrival (2016)
Deja Vu (2006)

Star Gate Fragman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu