Teknoloji

Airtag Nedir ?

Apple’ın geçtiğimiz nisan ayında tanıttığı Airtag cihazını bu yazımızda inceleyerek; Airtag nedir? , nerede ve nasıl kullanılır sorunlarını başlıklar halinde inceleyelim.

Hepimiz cüzdanımızı, ev-araba anahtarımızı, çantamızı, hatta kumandamızı evimizin içinde kaybedebiliriz. Çok acil bir işiniz varsa o an en önemsiz gibi görünen nesne bile sizin için paha biçilemez olabilir.

İşte Apple Airtag bu sorunumuzu ortadan kaldıracak gibi görünüyor ve bizce de çok iddialı.


AYNI KATEGORİ İÇERİKLERİ
RFID Nedir? | Otomatik Nesne Tanımlama Teknolojisi
PlayStation 5 Aldıracak Bu Oyunları İncele
Alınabilecek En İyi Dronelar 2021


Airtag Nedir ?

Airtag nedir? sorusu ile başlayalım. Apple’ın bu yılın(2021) nisan ayında tanıttığı bu ürün, sizin için önemli olan bir çok nesnenin yerini rahatça bulmanızı sağlayacak adından da anlaşılacağı üzere dijital etiket (tag) sistemidir.

apple airtag

 Apple cihazlar ile eşleştirilebilen bu ürün, günlük kullanım için bir yıllık pil ömrü vaat eden., bir tarafında Apple logosu bulunan küçük, hafif, paslanmaz çelik bir üründür.

Airtag Nerede ve Nasıl Kullanılır?

Airtag etiketleri  Ipodlar ile aynı eşleştirme yöntemine sahiptirler ve kolaylıkla eşleştirilirler. Kaybettiğiniz ya da yerini bir türlü bulamadığınız nesneleri bulmanız ise bir Apple uygulaması olan Find My üzerinden önceden isimlendirmiş olduğunuz Airtag konumlarını görebilirsiniz.

Aradığınız nesne bluetooth menzili içindeyse uygulama sizi onun yanına götürecektir. Airtagler ayrıca Siri desteğine de sahiptirler. “Hey Siri Araba Anahtarımı Bul” diyerek evde gereksiz bir arayışa girmeyeceksiniz artık.

Bluetooth menzili dışındaysanız, AirTag’inizi kayıp moduna alarak ve Find My uygulamasından kapsama alanına girdiğinde bildirim alabilirsiniz. AirTagleri kullanabilmek için iOS 14.5 veya sonraki bir sürümü yüklü olan cihazlar kullanmalısınız. Tam konumu bulma özelliği ise iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ile uyumludur.

Apple Airtag Fiyatı Ne Kadar?

Airtag fiyatları kur bazlı değişiklik gösterebilir. Ancak 28.06.2021 tarihi için Apple sitesindeki Tekli Paket Airtag fiyatı 299TL ve 4’lü Paket Fiyatı ise 999TL olarak veriliyor.

Apple Airtagler için geliştirilmiş deri anahtarlık gibi özel aksesuarların da satışlarının olduğunu söyleyebiliriz.

Daha fazla bilgi ve güncel fiyatları buradan görüntüleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu