Doğa Bilimi

Astral Seyahat Nedir?

Astral kelimesinin anlamı “ruh” demektir. Astral seyahat’in kökeni “spiritualist” (ruhçu) inanışlara dayanmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi astral seyahat kişinin var olan bedeni dışında yaptığı ruhsal bir yolculuk olan yarı uyku hali durumdur. Astral seyahat’in yaşadığımız evrenden bağımsız olarak kişiye göre yani kişisel olan bir bilinç durumu olarak da yorumlanabilmektedir.

Astral Seyahat Hangi Amaç İçin Kullanılmıştır?

Astral olarak seyahat etmek en ilkel kabilelerden en gelişmiş toplumlarca bilinen ve uygulanan genel bir teknik olan ruhsal şifa olarak uygulanmakta idi. Vücut da bulunan stresten kurtulmaya ve bugüne kadar çözümlenememiş taravmatik olayların etkisinden kurtularak kişinin daha az ajite olması amaçlanan ve kendisini çok daha iyi hissederek iyileşmesine imkan tanıyan bir tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır.

66 Milyon Yıl Önceye Kadar Dinozorlar
Tohumun Hayat Bulma Yolculuğu
Balinalar Nasıl Yaşar?
Derin Ekoloji Nedir?
Büyük Bir Gizem | Uyku Nedir?

Astral Boyuta Seyahat Nasıl Yapılır?

Bugüne kadar yapılan çalışmalar astral yolculuğun bize 2 şekilde yapılabileceğini göstermiştir. 1.si doğal (halüsinojenik ve hiponotik)yapılabilen seyahat şeklidir. Hiçbir dış telkine ve dış güce ihtiyaç duymadan kişinin uyku esnasında kendiliğinden çıktığı bir yolculuk bir trans şeklidir. 2.ise bu seyahatin yapay şekilde yani dış bir güce ihtiyaç duyularak (zen, meditasyon, yoga)ile yapılabilen bir astral yolculuktur.

Diğer tüm yöntemlerden ayıran en önemli özelliği deneyim yani trans esnasında kişinin bilinçli olmasıdır. Ancak transa geçebilmek için tahmin edersiniz ki transa geçilecek ortam da çok önemlidir. Konforlu bir yatak ,sessiz bir ortam ve de tabiki en önemlisi dış dünyadan arınabilmektir. Tüm bunlar bir araya geldiğinde kişi transa geçmeye ruhen de hazır hale gelir ve beynin alfa pozisyonuna geçebilmesi için hiçbir engel kalmamış olur.

Seyahat Esnasında Neler Olur?

Astral yolculuk esnasında kişi bambaşka dünyanın kapılarını aralayarak sır dolu bir ruhsal yolculuğa çıkmış olur. Astral seyahat esnasında kişinin ruhu bedenini kısa bir süreliğine terk ederek çeşitli yerlere bunlar farklı çağlar,farklı kıtalar,farklı gezegenlere düşünce gücü ile gidip oradaki olayları seyredebilmeye imkan tanır.

Aynı zamanda astral seyahat esnasında fiziki olarak görmüş olduğumuz hiçbir nesnenin engeli yoktur.Bir pencerenin içerisinden geçip başka bir kapıyı açmadan çıkabilirsiniz. Uyanıklık arası ve uyku arasındaki halinde zaman zaman ortaya çıkan  telepatik algılamaların rüyalarda imge ve seslerin duyusal olmayan zihin algılamasıdır.

Kişinin transı esnasında göz kapaklarının kımıldamasının görülmesi rüyanın görüldüğünün yani beklenilen astral seyahatın gerçekleşmiş olduğunun bir göstergesidir.Bu deneyimi yaşayan kişilerin hepsinin ortak yorumu yarı uyku hali olarak tanımlanan bu astral seyahatten gerçek dünyaya gözlerini açtıklarında anımsadıkları şeyin rüya tarzında olduğu gerçeğidir.

Astral Seyahat Kanıtlanabilseydi Neler Yapılabilirdi?

Kanıtlanabilseydi birçok alanda kullanılabilirdi ve kesinlikle dünya için de çok faydalı olabilirdi. Öncelikle çok tehlikeli görevlere insanları fiili olarak göndermeye gerek kalmazdı. Astral seyahat ile gidilip müdahale edilebilir ya da ortamın şartları ile ilgili durum tespitleri yapılabilirdi.

Yine birçok çeşitli gerçekleşen doğal afetlerde astral yolculuk ile o insanların kurtulması sağlanılabilirdi. Bir soygun esnasında astral seyahat ile kaç şüpheli olduğu tespit edilebilirdi. Ve tahmin edersiniz ki şartlar böyle olunca müdahalesi de çok kolay ve de çok risksiz olurdu.

Sonuç Olarak

Geçmiş yüzyıllarda astral seyahatin asıl amacının tedavi etmek, iyileştirmek olmasına rağmen bu meditatif uygulamanın birçok inançta da olduğu gibi ticarileştirildi. Özellikle son dönemlerde gerek Türkiye de gerekse diğer ülkelerde astral yolculuğun nasıl yapılacağı ile ilgili birçok bilgi kaynaklarına belli bir ücret karşılığında ulaşılabilir olmuştur.

Sonuç olarak şahsın iradesi ile fiziksel olarak vücudunu terk edip gözlem ve inceleme yapılabileceğine dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Beden dışında astral seyahatin gerçekleştiğine dair bilimsel veri bulunamamaktadır.

Bilinç beyinden ayrı olarak var olabileceğine dair bilimsel net bir delil varolmadığı  için astral seyahat bilim insanları tarafından reddedilir.Burada asıl ve gerçek olan tek şey bilimsel gerçekliktir.

İlgi çekici içeriklerimize Doğa Bilimi kategorimizden ulaşabilirsiniz.
Bilişim Durağında tekrar görüşmek dileği ile.

Bilgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu