Dünyadan Bilişim Haberleri

1953 Yılı Bir Bilim Adamı: “Elon Musk Mars’a Gidecek”

Bir bilim adamı 1953 yılında ‘Elon’ isimli bir insanın insanları Mars’a götüreceği tahmininde bulunmuş. Diğer taraftan Elon Musk Mars projesi kapsamında ilk fırlatmanın 2024 yılında başlayabileceğini açıkladı.

Elon Musk Mars’a Gidip Orada Ölmek İstiyor

SpaceX Mars’a ilk insanlı görevi 2024 yılında başlatıp 2026 yılında mars yüzeyine ilk adımları atma planları yaptıklarını ve bundan oldukça emin olduğunu açıkladı. Alman medya şirketi Axel Springer SE’nin CEO’su Mathias Döpfner ile web üzerinden röportajı sırasında şu sözleri sarf etti; ” iki yıl içinde oraya (Mars’a) mürettebatsız bir araç göndermeyi denemek istiyoruz.” dedi. Dünya ve Mars , her 26 ayda bir fırlatma için uygun olarak pozisyon alır.


Bu İçerikler İlgi Çekiyor
Mars Atmosferinde Oksijen Üretildi
Astronot Olmak İçin Neler Yapmalıyız?
The Martian (Marslı) Bilim Kurgu Filmi


marsa gitmek

SpaceX’i 2002 yılında insanların diğer gezegenlerde de kolonileşen bir tür haline gelmesine yardımcı olmak için kurduğunu vurguladı ve Döpfner’e bu amacını tekrarlayan Elon Musk Mars’a giderek orada yaşayıp orada ölmek istediğini açıkladı.

Elon Musk’ın Mars’a gitme arzusu uzay alanındaki teknolojilere inanılmaz bir ivme veriyor. Bakalım 1953 yılındaki kahin bilim adamı haklı çıkacak mı?

Bilişim Durağında tekrar görüşmek üzere.

Kaynak Link

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu