Bilim Kurgu Filmi İnceleme

En iyi Bilim Kurgu Dizileri

Bilim ve senaryonun buluşması olarak adlandırılabilen bilim kurgu dizileri birçok kesimden ilgi görmeyi başarıyor. Yakın gelecekte veya daha uzun süreli zamanlarda gerçekleşme ihtimali olabilecek olay ve senaryoların kaleme alınması ise daha çok ilgi çekmesine neden oluyor. Bu alanda yazılan senaryolar ve çekilen filmler, diziler heyecan uyandırmaya hız kesmeden devam ederken izleyenlerin de hayal gücünün diri kalmasını sağlıyor. En iyi bilim kurgu dizileri arasında yer alan bu dizileri inceliyoruz.

The 100

the 100
En iyi Bilim Kurgu Dizileri 12

Bir kitap uyarlaması olan dizinin konusu kıyamet sonrası yaşananlardır. Nükleer bir savaş nedeniyle dünyanın tamamına yakını yok olduğundan birçok medeniyet de yok olmuştur. Hayatta kalmayı başaran 12 ulus var olduğundan insanlıktan geriye sadece 400 kişi kalır. Bir süre sonra insan sayısı 4000’e ulaşınca kaynakların bitmeye başlaması sorunu ile karşılaşılır. Tek çare 100 tane genç mahkumu dünyaya göndermek olur. Dünyaya gelir gelmez gruplaşma ve çatışmaların yaşanması geç kalmazken dünyadaki diğer tehlikeler de baş gösterecektir. İzlemeyenlerin en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer alan bu yapımı izlemelerini tavsiye ediyoruz.

Under The Dome

under the doom
En iyi Bilim Kurgu Dizileri 13

Bir başka kitap uyarlaması olan yapımlardan birisi Under the Dome’dur. Mill kasabası sıradan hayatını yaşamaya devam ederken aniden gizemli bir güç belirir. Kasabayla dünyanın kalan kısmının bağlantısını kesen görünmez duvarlar kasaba insanının neler yaşayacağını belirleyen olaydır. Bir süre sonra bu görünmez kubbenin içinde sıkışan halk çeşitli nedenler ile karşı karşıya gelmeye başladıklarında olayların rengi değişecektir. İzleyicilerinin yoğun beğenisi nedeni ile izlenmesi gereken bilim kurgu dizileri arasında yerini aldı

Colony

colony
En iyi Bilim Kurgu Dizileri 14

Yakın gelecekte neden olduğu bilinmeyen bir uzaylı istilası nedeniyle insanlar Los Angeles’te yaşamaya başlar. Dünyanın geri kalanına ne olduğu bile bilinmeyecek duruma geldiğinden direniş grupları oluşur. Halloway isimli bir eski FBI ajanı Los Angeles’te yaşayabilmek için direniş hareketlerine karşı hükümetle işbirliği yapmak zorunda kalır. Kimliği, direnişi ve yaptığı işbirliği farklı olayların yaşanmasına neden olacaktır. Bu kaliteli yapımı izlemenizi tavsiye ediyoruz..

Startrek Discorvery

startrek discovery
En iyi Bilim Kurgu Dizileri 15

Kirk, Spock ve Atılgan’ın yaptığı keşiflerden daha öncesinde yaklaşık 10 yıl sürelik bir zaman diliminde USS Discovery bir keşif yapar. Bu keşifte yıldız filosu subayı uzaylıların birçok şeyini öğrenmeye çalışırken yeni dünyaların varlığından ve yaşam şekillerinden haberdar olur. Bu süre içinde sessizliğin hakim olduğu bu dünyalarda ansızın bir savaş patlak vermek üzeredir. imdb puanı :7.2 olan bu dizi gerçekten uzaya merakı olan bilim kurgu severlerin ilgisini çekiyor. Listemizde de en iyi bilim kurgu dizileri arasında değerlendirmenin doğru olacağını düşündük.

Stranger Things

stranger things
En iyi Bilim Kurgu Dizileri 16

1980’li yılları konu edinen bir bilim kurgu ve gerilim dizisidir. Birbirine bağlı ve oldukça fazla zaman geçiren bir arkadaş grubunun yaşadıklarını konu edinir. Kasabada aniden küçük bir çocuk kaybolduğunda işler değişmeye başlar. Gizli yapılan deneyler, korkutan gizemli güçler ve ortaya çıkan küçük bir kızın da dahil olduğu durumlar olayların seyrini oldukça değiştirir. Alışılmışın dışındaki bu diziyi bilim kurgu dizileri listemize ekliyoruz umarım beğenirsiniz.

Nightflayers

nightflayers
En iyi Bilim Kurgu Dizileri 17

Kitap uyarlaması olan yapımda küçük bir uzay gemisinin keşif yolculuğuna yer veriliyor. Keşif yolculuğunda sekiz bilim insanı ve bir telepati bulunuyor. Güneş sistemine yolculuk yapmak isteyen bu gemide ansızın gizemli ve korku dolu olaylar yaşanmaya başlıyor. Bizim kurgu sevenler çok beğeneceklerdir.

Travelers

travelers
En iyi Bilim Kurgu Dizileri 18

Kıyametten sonra insanların sayısı bir avuç denecek kadar az kalmıştır. Gelişen bir teknoloji sayesinde insanların zaman yolculuğu yapmasına olanak tanıyan bir makine bulunur. Geçmişe giden ve kıyametin yaşanmasını tetikleyen olayların neler olduğunu anlamak isteyen bir grup insanın amacı bu olayların yaşanmasını engellemektir. Çok dikkat çekici bir yapıt olan bu diziyi en iyi bilim kurgu dizileri arasına eklemeden edemeyeceğiz.

Away

away
En iyi Bilim Kurgu Dizileri 19

Bir uzay gemisi komutanı olan Emma yaklaşık üç yıllık bir Mars keşfi görevine çıkmak zorundadır. Yolculuğa çıkarken gerisinde eşini ve kızını bırakır. Görevi üç yıl boyunca astronot gruplarından oluşan uluslararası bir mürettebatı yönetmektir. Sandığından zor olan görev ve yöneticiliğe eklenen aile durumları da olunca olayların seyri değişir. Bu başarılı yapıt da bilim kurgu dizileri listemize girdi.

Another Life 

Another Life
En iyi Bilim Kurgu Dizileri 20

Astronot olan Niko’nun ve yanında bulunan ekibinin tek amacı vardır. Dünyanın dışında yaşayan dünya dışı yaşam formlarına ulaşmak istediklerinden dolayı bir yolculuğa çıkarlar. Uzayda yapılan bu yolculuk sırasında akıl almayacak bir tehlike ile karşı karşıya kalan ekip dünyaya dönmek için elinden geleni yapmak zorunda kalacaktır. Bilim kurgu dizileri listemize girmeyi başardı.

Space Force

Space Force
En iyi Bilim Kurgu Dizileri 21

ABD ordusu aracılığı ile kurulan bir birim olan Space Force yeni bir birim olarak hayata geçiriliyor. Uydulara yapılan saldırıların engellenmesi ve farklı uzay görevlerini yerine getirmek için kurulan ekibin hikayesi gün geçtikçe daha da farklı ve heyecan dolu olmaya başladığında olayların gidişatını merak etmek kaçınılmaz bir hal alıyor. Komedi ve Bilim Kurguyu bir araya getiren bu diziden çok keyif alacağınıza eminiz.-

Bu dizilerin bir çoğunu internet ortamında Netflix platformunda da izleyebilirsiniz.

Bilişim Durağında tekrar görüşmek dileği ile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu