Hit İçerikTeknoloji

En İyi Robot Süpürge

Yoğun iş temposunun ardından birde ev işleri ile uğraşmamak için En iyi robot süpürge seçeneklerinin en güncellerini sizin için inceledik.

Robot Süpürgeleri İnceleyelim

Teknolojinin çok hızlı ilerlediği günümüzde her gün yeni özelliklere sahip makinalara kavuşuyoruz. Üstelik bu makinalar yapay zeka ve öğrenme yetenekleri ile daha kullanışlı hale geliyor. Robot süpürgeler bir süredir aramızda ve onları kullandıkça daha da seviyoruz.

Robot süpürgelerin çoğunda ortak olan özelliklerden bahsedecek olursak; ilk olarak siz uyurken ya da evde yokken evi sessizce temizlemesi oldukça iyi bir özellik herkes evi temiz bulmak ister. Üstelik robot süpürgeler evi bir kez tanıdıktan sonra dip bucak temizlik yapacaklarından biz insanlar gibi belirli noktaları atlamayacaklardır. Böylece evinizi bir insandan daha verimli bir şekilde temizleyebilir, sizin için zaman ve enerji tasarrufu sağlayabilirler.

Akıllı ev sistemlerine uyumlu bazı robot süpürgelerin, internet bağlantıları sayesinde siz evde yokken temizliği başlatması da telefonunuzdan yapacağınız ufak bir rica ile mümkün. Kullanmıyorsanız bizce çok seveceksiniz.

İlgi Çeken Diğer Yazılarımız

Harika Robot Köpekler
Nvedia GeForce Now Nedir?

Alınabilecek En İyi Drone 2021
Fotoğraf Makinesi Önerisi 2021
En iyi Oyuncu kulaklığı 2021

En İyi Robot Süpürgeler 2021

Sizin için en kullanışlı robot süpürgeleri ve en çok tercih edilen robot süpürgeleri inceleyip 8 tanesini beğeninize sunuyoruz.

İşte robot süpürge modelleri

1- Xiaomi Roborock S5 Max – Genel Kategoride En İyilerden

Genel olarak bakacak olursak en iyi robot süpürgeler arasında en üst sıralarda gösteriliyor. Roborock uygulaması ile yönetilebilen robot süpürge siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı dış görünüşe sahip. Üzerindeki başlat tuşu ile çalışmayı başlatabilirsiniz.

Testlerde halı(ince ve çok tüylü olmayan) ve diğer zeminlerde gezinme konusunda rakiplerine göre oldukça iyi sonuçlar verdiği görülüyor. 180 dakikalık iddialı pil ömrü son derece etkileyici, bunun yanında pili azaldığında kalan şarjı ile şarj ünitesine gitmek için kullanması da oldukça iyi bir özellik. Hava filtresinin ve paspas pedinin yıkanabilir olması güzel.

Pil Kullanım Süresi : 180 Dakika
Pil Şarj Süresi : 6 Saat
Cihaz Boyutları : 35cm x 35cm x 10cm
Ek Özellik : Alexa ses kontrolü ve paspaslama özelliği mevcut.

Güncel Fiyat Aralığı : 4000 TL ile 5500 TL aralığında değişiyor.

2- iRobot Roomba i3 – O Kadar Sessiz Ki Odada Olduğunu Unutursunuz

Sessiz bir temizlik için en iyi robot süpürgeler arasında bulunuyor. iRobot roomba robot süpürge alanında en iyi bilinenler arasındadır. Robot süpürgelerin en son teknolojileri arasında yer alan toz kutularını kendi kendine boşaltma yeteneği bu modelde bulunmaktadır.

Cihazın kendi kendine çöp kutusunu boşaltabilmesi size ihtiyaç duymadan temizliğin devam etmesi demektir. Böylece siz müdahale etmeseniz bile ve avantaj sağlayarak temizliğin yarım kalmamasını sağlar. Bu robot süpürge de şarjı azaldığında şarj ünitesine giderek şarj olup işine devam ediyor.

Dikkat edin, o kadar sessiz ki odada olduğunu unutup üzerine basabilirsiniz.

Pil Kullanım Süresi : 90 Dakika
Pil Şarj Süresi : 2 Saat
Cihaz Boyutları : ‎34cm x 34 cm X 9cm
Ek Özellik : Kendi kendine çöp kutusu boşaltma özelliği mevcut.

Güncel Fiyat Aralığı : 5500 TL ile 6500 TL aralığında değişiyor.

3- Proscenic M7 Pro – Paspas ve Süpürge İkisi Bir Arada

En iyi robot süpürgeler arasında yer almasını sağlayan en önemli özelliği su haznesi sayesinde hem süpürge hem de paspas özelliği olmasıdır. Kullanışlı bir kumanda ile birlikte gelen robot süpürge Amazon Alexa ve Google Assitant ses kontrolü ile de yönetilebilmektedir.

Ortam haritalarını düzenlemek diğer rakiplerine göre biraz zor olsa da, sert zeminlerden yüksek halı seviyelerine geçiş konusunda oldukça etkileyici görünüyor. Hızlı ve kalıntı bırakmadan temizlik yapması da ayrıca alkışı hak ediyor.

Pil Kullanım Süresi : 150 Dakika
Pil Şarj Süresi : 4 Saat
Cihaz Boyutları : 34,6cm X 34,6cm X 9,6cm
Ek Özellik : Alexa ve Google Assitant ses kontrolü mevcut, su haznesi ile paspas ve süpürme ikisi bir arada.

Güncel Fiyat Aralığı : 8300 TL ile 9500 TL aralığında değişiyor.

4- Dyson 360 Heurist – Çok Güçlü Emiş Gücü

Güçlü emiş gücü ile Dyson Robot Süpürge en iyi robot süpürgeler arasına girmeyi başardı. Klasik tasarımlardan kendini biraz ayrı tutmuş ve kendine has bir görünümü var. Dyson’ın ürettiği en son modellerden biridir ve önceki modeline göre %20 oranında emiş gücü artırılmıştır.

Temizlenecek bölgelerin haritalandırılması için ayrılmış 10 GB gibi ciddi bir bellek boyutuna sahiptir. Cihaz performans ve zemin geçişleri konusunda oldukça iyi ancak önemli bir dezavantajı var. Rakiplerine göre daha yüksek bir tasarımı olduğundan nesnelerin altına girmek konusunda sorun yaşıyor. Bu bizim ülkemizde pek hoş karşılanmayabilecek bir durum.

Yüksek emiş gücü gerekiyor ve yüksekliği sorun değilse en iyi robot süpürgeler arasında diyebiliriz.

Pil Kullanım Süresi : 75 Dakika
Pil Şarj Süresi : 2 Saat 45 Dakika
Cihaz Boyutları : 32.4cm x 28cm x 18cm
Ek Özellik : Çok güçlü emiş gücüne sahiptir.

Güncel Fiyat Aralığı : 8000 TL ile 9500 TL aralığında değişiyor.

5- Miele Scout RX2 – Dip Bucak Temizlik İçin Yaratılmış

Elektrik süpürgesinde kalite denilince akla gelen ilk markalar arasındadır Miele. En iyi robot süpürgeler arasında da yerini bulmuşa benziyor. Ulaşılması oldukça zor yerlerde tecrübesini konuşturan Milele Scout RX2 robot süpürge dışarıya açılan temizleyici fırçaları ile, bu konuda en iyiler sıralamasının en üstlerinde diyebiliriz.

Sessiz bir temizlik deneyimi sunan bu robot süpürge, adeta dip bucak temizlik için yaratılmış.

Pil Kullanım Süresi : 60 Dakika
Pil Şarj Süresi : 150 Dakika
Cihaz Boyutları : 35cm x 35cm x 8,5cm
Ek Özellik : Dışarıya açılan temizleyici fırçalar.

Güncel Fiyat Aralığı : 8000 TL ile 10000 TL aralığında değişiyor.

En iyi robot süpürgeler hakkında incelememizi umarım beğenmişsinizdir. Sorularınızı yazımızın sonuna yorum olarak yazabilirsiniz.

Teknoloji alanında daha çok içerik için buraya tıklayınız.

Bilişim Durağında tekrar görüşmek üzere.

Bilgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu