Biraz Yardım İyi Olur

Microsoft Teams Nedir?

Microsoft Teams, son dönemin en popüler video konferans uygulamalarından biridir. 2016 Yılının Kasım ayı içerisinde kullanıma sunulan uygulama, kısa bir süre içerisinde popüler hale gelerek milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Microsoft One Drive ile entegre bir şekilde çalışan video konferans uygulaması, aynı zamanda oldukça kapsamlı özelliklere de sahiptir.

Kullanıcılar, kapsamlı özelliklere sahip olan bu uygulamada görüntülü görüşmeler yapabilmekte ve son derece kolay bir şekilde dosya paylaşım işlemlerini de gerçekleştirebilmektedir. Peki Microsoft Teams nedir, özellikleri nelerdir, nasıl satın alınır? İşte, günümüzde oldukça fazla merak edilen bu soruların ayrıntılı yanıtları…

Diğer “BİRAZ YARDIM İYİ OLUR” İçerikleri

PDF Şifresi Nasıl Kaldırılır?
LemonDuck ve LemonCat Malvare Tehditleri

Youtube Kids
WinRAR ile Dosya Sıkıştırmak
YouTube Reklamı Nasıl Verilir?

Microsoft Teams Nedir?

Microsoft Teams
Microsoft Teams Nedir? 4

Microsoft Teams, Microsoft şirketi tarafından geliştirilen ve Kasım 2016 tarihinde kullanıma sunulan bir video konferans uygulamasıdır. Çoklu platform desteğine sahip olan bu uygulamada birçok farklı güvenlik protokolü ön plana çıkmaktadır.

 Uygulama içerisinde yer alan güvenlik protokolleri sayesinde kullanıcılarda herhangi bir güvenlik sorunu olmadan görüşmelerini rahatlıkla yapabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra söz konusu video konferans uygulaması tamamen ücretsiz bir şekilde de kullanılabilmektedir.

Microsoft Teams Uygulamasının Özellikleri Neler?

Microsoft Teams Ağı

Microsoft Teams özellikleri ile son derece dikkat çeken video konferans uygulamalarından biridir. Dilerseniz, dünya genelinde oldukça popüler olan söz konusu video konferans uygulamasının özelliklerini gelin birlikte inceleyelim.

  • Kullanıcılar, Microsoft firmasının geliştirdiği video konferans uygulamasını kullanarak sesli ve görüntü görüşmeler yapabilmektedir.
  • Uygulama içerisinde yapılan görüşmelerin süresi ise maksimum 24 saat olarak belirlenmiştir. Ücretsiz pakette yer alan maksimum görüşme süresi ise 60 dakika olarak sınırlandırılmıştır.
  • Ücretsiz pakete sahip olan kullanıcılar 100 kişiye kadar görüşmeler yapabilirken, ücretli pakete sahip olan kullanıcılar ise 300 kişiye kadar görüşmeler yapabilmektedir.
  • Kullanıcılar, söz konusu uygulamayı kullanarak zamanlamış toplantılar yapabilmekte ve ekran paylaşım işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.
  • Ücretli pakete sahip olan kullanıcılar, yaptıkları toplantıları kayıt altına da alabilmektedir.
  • Ayrıca, ücretli olarak satılan paketler de 1 TB’lık bulut depolama desteği de bulunmaktadır.
  • Microsoft şirketinin geliştirdiği tüm paketlerde özel güvenlik önlemleri de bulunmaktadır.
  • Kullanıcılar, video konferans uygulamasını kullanarak dosya paylaşımı da yapabilmektedir.
  • Tüm bunların yanı sıra ücretli paketlerin tamamında telefon desteği yer almaktadır.

Microsoft Teams Fiyatı Ne Kadar?

Video konferans uygulaması Microsoft Teams fiyatı ile son derece dikkat çekiyor. Microsoft şirketi tarafından özel olarak geliştirilen bu uygulama temel de ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Fakat, uygulamanın tüm özelliklerinden yararlanmak isteyen kullanıcılar, aylık abonelik sistemi ile bu uygulamaya kayıt olabiliyor ve uygulamayı kullanabiliyor.

Microsoft 365 iş temel paketini aylık 42,50 TL’ ye satın alan kullanıcılar Teams, Exchance One Drive ve Share Point uygulamalarına ücretsiz olarak erişebiliyor. Microsoft 365 İş Standart paketini aylık 106,20 TL’ ye satın alan kullanıcılar ise yukarıda yer alan uygulamalara ek olarak Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Publisher ve Access uygulamalarını da kullanabiliyor.

Microsoft Teams uygulamasını satın alabilmek için Microsoft sitesini ziyaret edebilir veya satın alma işlemi için Microsoft ile iletişime geçebilirsiniz. Satın alma işleminin tamamlanmasıyla birlikte Teams uygulamasını da hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Biraz Yardım İyi Olur İçerikleri İçin Burayı Tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu