Biraz Yardım İyi Olur

UDF to PDF

UDF Nedir? UDF formatı dosyalar UYAP (Ulusal Yargı Ağı Programı) içerisinde oluşturulan belgelerin UYAP Editör programının dosya uzantısıdır. Sistemde kullanılan evraklar “.udf” uzantılı olarak kaydedilir. UDF dosyayı PDF’ye çevirmek ( UDF to PDF ) konusunda size yardımcı olabilmek için bu içeriği oluşturduk.

UDF uzantılı dosyayı PDF’ye çevirme ( UDF to PDF )

UDF dosya açmak için bilgisayarınızda UYAP Editör programının yüklü olması gerekir. Yüklü değil ise aşağıda programı yükleyebilmeniz için gerekli linkleri bırakıyoruz.

Uyap Editör İndirme Linki: https://uyap.gov.tr/UYAP-Editor

1 – İşletim sisteminize uygun olan programı indirerek kurulumu gerçekleştiriniz. Kurulumu bitirdiğinizde udf uzantılı dosyanız aşağıdaki ilk resimdeki gibi görüntülenecektir. Görünmüyor ise hemen altındaki resimde belirtildiği gibi birlikte aç ile UYAP Döküman Editörünü seçmelisiniz.

1
2

2 – UDF uzantılı evrakınızı editör yardımı ile açtığınızda üstte sekmelerden dosyanın altında bulunan görselde sarı ile işaretlenmiş PDF Olarak Kaydet seçeneği seçilir.

3

3 – Ekrana UDF to PDF dönüştürme işleminin son adımı olan aşağıdaki resimde gösterilen Kaydet (Save) ekranı gelecektir. 

4

Bu ekranda;

  • Save in ” kısmında dosyayı nere kayıt edeceğinizi seçmelisiniz,
  • File Name ” kısmında kaydedilecek dosyanın adını yazmalısınız,
  • File of Type “ kısmına ise müdahale edilmeyecek ve PDF Metin Belgesi [.pdf] olacak,
  • Bu işlemlerin ardından “ Save ” butonuna basılır ve dosyanın kaydedilmesi sağlanır.

İşlemler gerçekleştirildiğinde sonra UDF uzantılı dosyayı PDF’ye çevirme ( UDF to PDF ) başarı ile gerçekleştirilmiş olacaktır.

Kaydetmiş olduğunuz UDF den PDF e dönüştürülen dosyanızı kaydetmiş olduğunuz konumdan pdf olarak kullanabilirsiniz.

Veri Gizliliğinize Dikkat Edin!

Bu yöntem haricinde udf to pdf online şeklinde arattığınızda dosyanızı yüklemenizi ve sistemin dönüştüreceğini söyleyen sitelere itibar etmeyiniz. Dönüştürme işlemini gerçekleştirmektedirler ancak sizin için muhtemelen önemli bir dosyayı güvenilirliği bilinmeyen bir siteye yüklemek çok da doğru bir hareket olmayacaktır.

Daha çok Biraz Yardım İyi Olur içeriği için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca PDF şifresi nasıl kaldırılır? içeriği için bu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bilgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu