Biraz Yardım İyi Olur

PDF Şifresi Nasıl Kaldırılır?

PDF Şifresi bazen can sıkıcı olabilir ancak doğru yöntemi uyguladığınızda kolayca kaldırılabilir hatta bu işlem sadece birkaç adımda bile yapılabilir. 

Şifrelenmiş ve canınızı sıkan kilitli PDF dosyalarını yalnızca akıllı telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanarak PDF şifrelerini hızlı ve kolay bir şekilde nasıl kaldırabileceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

PDF Şifresi Bazen Canınızı Sıkabilir

Bir PDF dosyası açılırken sizden bir şifre istediğinde canınız sıkılmıştır. PDF şifresi hakkında genelde hiçbir fikrininiz olmaz ve şifreyi bulmanız veya aramanız zaman alır hatta hiç bulamayabilirsiniz. Genellikle tüm çabalarınız boşa gidecektir. Şifrenizi bilmiyorsanız bunun için 3. parti programlar kullanabilirsiniz. Bu yazıda anlatılan mevcut şifreyi kaldırma işlemidir.

LemonDuck ve LemonCat Malvare Tehditleri
Android Telefonda Ekran Kilidi Çözümü İçin 5 Yöntem
WinRAR ile Dosya Sıkıştırmak İşlemi
YouTube Reklamı Nasıl Verilir?

Şifreli PDF Dosyası Neden Kullanılır?

Gizlilik gerektiren ya da çeşitli nedenler ile oluşturulmuş PDF dosyaları için parola çok önemli olabilmektedir. İnternet üzerinden belge paylaşmanın birçok yolu vardır, ancak en uygun yöntemler arasında olan PDF dosyaları olarak bilinen Taşınabilir Belge Formatları daha çok tercih edilir. 

PDF, ayrıntılı bilgileri ve görüntüleri depolar, belgeleri bütünüyle dijital formatta rahatlıkla çoğaltabilir. Microsoft Word’e çok benzeyen PDF dosyalarının çok fazla tercih edilen özelliklerinden biri de şifreleme sayesinde içeriği koruyabilmesidir. Özellik sayesinde belgelerde bulunabilen adres ve fatura bilgileri gibi özel bilgilerinizi korunması mümkün hale gelir. Bu nedenle bir çok sektörde kullanım tercihi olmuştur. Ayrıca korunan içerik şifreyi girseniz bile yazdırılamaz bu yüzden şifre kaldırma işlemi gereklidir.

“Maalesef Instagram Durdu” | Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü
İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır ?
Ücretsiz Fotoğraf Siteleri

Eski Şifreyi Biliyorsanız PDF Şifrelerini Kaldırabilirsiniz

Parola korumalı PDF dosyalarını paylaşmadan önce manuel olarak kaldırmak mümkün. Böylelikle kullanıcıların erişimini kolaylaştırarak rahatlıkla ilgili dökümana erişebilmelerini sağlayabilirsiniz. Yalnızca orijinal şifreyi biliyorsanız PDF şifresini kaldırabilirsiniz.

Google Chrome’u kullanarak şifreyi PDF’den kaldırın

İlk olarak varsayılan PDF uygulamanız yerine Google Chrome’u kullanarak dosyayı açın ve ardından PDF dosyasının kilidini açmak için şifreyi yazın.

PDF başarıyla açıldıktan sonra şifreyi kaldırmak gerekir. “Yazdır” işlemini yapabilmek için Windows’ta Ctrl + P veya macOS’ta Cmd + P tuşlarına basılır.

Gelen ekranda yazıcılar yerine belgeyi bilgisayarınıza kaydetmek için “PDF Olarak Kaydet” veya “PDF’ye Yazdır” adlı seçeneği seçin. Sonuç olarak yeni PDF dosyanız şifresiz olacaktır. Bu yöntem diğer internet tarayıcılarında da işe yarayacaktır.

Adobe Acrobat DC Kullanarak PDF Şifresini Kaldırabilirsiniz (Ücretlidir)

Bu işlem için Adobe Acrobat DC‘ye ücretli bir abonelik gerekir. Abone olduktan sonra Acrobat DC uygulamasını açın. Araçlar menüsüne gidin ve ardından sırası ile Koru’ya, Şifrele’ye ve Güvenliği Kaldır’a tıklayın.

PDF belgesini açmak için bir parola var ise, kullanıcıların kaldırmadan önce parolayı girmeleri gerekir.

Android Telefon ile PDF Şifresi Kaldırın

Bir PDF görüntüleyiciyi kullanarak PDF’nizi açın. Dosyanın kilidini açmak için şifreyi girmeniz gerekecek. Menü simgesine ve ardından paylaşa tıklayın; Yazdır simgesini bulun. Dosyayı parola olmadan kaydetmek için ‘PDF’ye Yazdır‘ seçmelisiniz. Dosyayı Telefonunuza kaydetmek için ise Kaydet’e yapın. Artık şifre girilmeden PDF belgeniz paylaşılabilir hale geldi.

Biraz Yardım İyi Olur İçerikleri İçin Burayı Tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu