Teknoloji

Nvedia GeForce Now Nedir?

Bu yazımızda Nvidia GeForce Now Nedir? ve 2021 yılında kullanıma sunulan bu platformun hangi amaca yönelik olduğunu inceleyeceğiz.

Kaliteli Oyunlarla Birlikte Gelen Sorunlar

Gün geçtikçe muhteşem grafik ve yapay zeka içeren oyunlar üretiliyor. Bu oyunları haliyle gelişmiş donanımlara sahip bilgisayarlar ile çalıştırabilirsiniz. Peki ama bu oyunları çalıştıracak kapasitede bilgisayarınız yoksa ne yapacaksınız?


Çok büyük bir sektör haline gelen oyun sektörü büyük bir ivme ile gelişmeye devam ediyor. Üretilen oyunların oyuncu deneyimi açısından iyi olabilmesi için, aynı şekilde donanımsal kalite de gerekiyor. Bu durum oyuncuları maddi olarak zor duruma sokuyor.


Elbette en iyi en iyi PC oyunlarını çalıştıracak bir RTX 3080 ekran kartının 20bin TL’lik maliyetini herkes karşılayamaz. Elbette bununla da bitmiyor işlemcisi, ana kartı, güç ünitesi de işin içine girdiğinde maliyetler çok yükseliyor.


Oyuncular oyunları uygun olmayan ayarlarda çalıştırarak bu sorunu aşmak istediler. Bu da özellikle online oyunlarda eşit olmayan rekabet ortamı oluşturdu.

Nvidia’nın bulut tabanlı GeForce Now Teknolojisi ile birçok platformda oyun oynatabiliyor. Devrim niteliği taşıyan bu teknoloji henüz çok fazla bilinmiyor. Nvidia GeForce Now hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu içeriğimizde açıklıyoruz.


Bu İçerikler İlginizi Çekecektir
Ter ile Çalışan Akıllı Saatler
Apple Tv Nedir ?
Airtag Nedir ? | Anahtarlarınızı Artık Kolaylıkla Bulacaksınız!
RFID Nedir?
Tomografi Nedir?


Nvidia GeForce Now nedir?

En yeni oyunları özellikleri ne olursa olsun herhangi bir PC’de oynayabileceksiniz. Daha fazla ayrıntıya girmeden önce, PC ve Mac için üretilen bulut tabanlı GeForce Now’ın ne olduğunu açıklayalım.


İlk olarak 5-8 Ocak 2017 tarihinde düzenlenen CES 2017’de tanıtımı yapıldı. Nvidia GeForce Now, oyunlarda güçlü bilgisayar ihtiyacını ortadan kaldırıp, uzaktan oyun oynama imkanı sağlıyor. Tek ihtiyacınız, iyi bir internet bağlantısı. Nvidia, bu teknoloji için 15 Mbps bağlantı hızının yeteceğini ancak iyi oyun deneyimi için 25-50 mbps civarında indirme hızını öneriyor.


GeForce Now, Steam, Epic Games Store, GOG ve Uplay oyunlarını oynamanıza izin veriyor. Başka bir çevrimiçi mağazaya kaydolunmasına gerek kalmıyor. Böylelikle arkadaşlarınızla birlikte oynamaya devam edebilirsiniz.


Fortnite gibi ücretsiz oyunların yanı sıra, kurulum gerektirmeyen geniş bir oyun kütüphanesi var. Ayrıca her hafta daha fazla oyun sisteme ekleniyor. Oyunlar Nvidia’nın Avrupa ve ABD’de bulunan sunucularında uzaktan işleniyor. Buna bağlı olarak üst düzey bir oyun PC’sine benzer bir oyun grafiği sağlanıyor.


Öncelikli Plan’ı seçebilir ve RTX sunucularda gerçek zamanlı oyunlar oynayabilirsiniz. Diğer hizmetlerine kıyasla tek dezavantajı, çözünürlük sınırıdır; Hangi planı seçerseniz seçin 1080p ve 60Hz ile sınırlısınız. Nvidia 4K HDR desteği eklemek için çalışmalar yapıyor.

Nvidia GeForce Now’a nasıl erişebilirim?

Bulut tabanlı oyun oynamanın iyi yanı erişilebilirliğidir. GeForce Now, bulut oyun teknolojisinin harika bir öncüsüdür. PC, Mac, Android ve hatta bazı televizyonlarda bile bu platform kullanılabilir.


Apple bulut oyun uygulamaları üzerindeki kısıtlamalar yapmıştır. Bu nedenle henüz iOS uygulaması yoktur. Ancak Nvidia, Safari üzerinden kullanılabilen geçici bir uygulama sunmuştur. Bu şekilde özel bir uygulamaya ihtiyaç duymadan iPhone veya iPad’inizde oyun oynanabilir.

Nvidia GeForce Now’ın maliyeti nedir?

Bu etkileyici ve gelişmiş bulut tabanlı oyun hizmeti oldukça pahalı olmalı diye düşünüyorsunuz değil mi? Cevabımız HAYIR. GeForce Now, bu benzersiz deneyime rağmen yine de bütçe dostu.

Nvidia GeForce Now platformunun fiyatlarını ve planları buradan inceleyebilirsiniz.

GeForce Now Gereksinimleri

Nvidia GeForce Now, PC, Mac, Android ve iOS genelinde kullanım için aşağıdakileri gerektirir:

  • · Kablolu bağlantı ya da 5Ghz Wi-Fi bağlantısı üzerinden 25Mbps internet bağlantısı ( minimum 15Mbps ) gerektirir.
  • · Windows 7 (64-bit) ve üzeri işletim sistemi ile birlikte 4GB RAM, 2.0GHz çift çekirdekli X86 işlemci veya üzeri ve DirectX 11’i destekleyen herhangi bir ekran Kartı.
  • · macOS 10.10 veya üzeri Mac.
  • · Nvidia Shield TV
  • · Android 5.0 veya üzeri, 2GB RAM veya üzeri Android telefon.
  • · Safari erişimi olan iPhone veya iPad.

Bilişim Durağında tekrar görüşmek üzere.
Bilgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu