Biraz Yardım İyi Olur

Youtube Kids

Youtube kids nedir? Sosyal medya uygulamalarının dev platformlarından biri olan Youtube, çocuklar için yepyeni bir program geliştirdi. Youtube kids adı verdiği bu program, çocukların interneti en verimli ve sağlıklı şekilde kullanabilmesi adına oldukça başarılı. Peki Youtube kids nedir nasıl kullanılır? İşte yeni geliştirilen bu programa dair tüm merak edilenler ve yanıtları…

Youtube Kids Nedir?

tablet kullanan cocuk
Youtube Kids 4

Youtube kids nedir? Youtube kids çocuklar için özel olarak geliştirilen bir uygulama türüdür. 4, 5-7,8-12 yaş aralığına göre kategorize edilen bu uygulama, çocukların interneti sağlıklı bir şekilde kullanabilmesine imkan tanıyor. Bilindiği üzere internet faydalı olduğu kadar birçok sakıncalı durumu da içerisinde barındırıyor.

İnternet özellikle çocuk ya da bebeklerde doğru şekilde kullanılmazsa, çocuklar psikolojik açıdan bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin internetin gereğinden fazla kullanılması, bebek ve çocukların saatlerce tablet ya da bilgisayar başında kalması beyin gelişimini olumsuz etkileyebiliyor.

Bunun önüne geçmek için geliştirilen Youtube kids, ebeveynlerin çocuklarının izleyeceği programlara ve izleme süresine karar verebilmesine imkan tanıyor. Böylece çocuklar ebeveynlerinin kontrolü altında güvenli internet kullanımında bulunabiliyor.

YouTube Premium Nedir? | Reklamsız ve Müzik Dolu Bir Deneyim
Büyük Bir Gizem | Uyku Nedir?
Nvedia GeForce Now Nedir?

Youtube Kids APK | Youtube Kids Türkiye Nasıl Kullanılır?

Youtube kids apk uygulaması çocuklarda sağlıklı dijital alışkanlıklar geliştirebilmeyi hedefliyor. Bu kapsamda uygulama ile çocukların gelişimiyle ilişkili olan Sevimli Dostlar, Niloya, Kral Şakir, Pepe gibi çizgi filmler izlenebiliyor. Çocuklar kendileri ile alakalı ve duyarlı içeriklerle buluştuğu için daha keyifli ve güvenli bir internet deneyimi yaşayabiliyor.

Youtube kids uygulaması Android ve IOS cihazların tamamı tarafından destekleniyor. Uygulamayı faal olarak kullanmak isteyen kullanıcıların ise uygulama mağazalarına giriş yaparak, Youtube Kids Türkiye uygulamasını aratması gerekiyor. Ayrıca Youtube kids Türkçe indir işlemi web tarayıcısı üzerinden https://www.youtubekids.comadresine giriş sağlayarak mümkün olabiliyor.

Youtube Kids Ücretli mi?

Youtube kids nedir? Peki çocuklara keyif veren ve ebeveynlere derin bir nefes aldıran Youtube kids ücretli mi? Hayır, sanılanın aksine büyük bir konfor sunan bu uygulama tamamen ücretsiz olarak indirilebilmekte ve kullanılabilmektedir.

Youtube Kids Nasıl Açılır? Youtube Kids Ebeveyn Kontrolü Nasıl Yapılır?

kids 2 2
Youtube Kids 5

Youtube Kids nedir? Youtube kids uygulamasını kullanabilmek için indirme işlemi sonrasında çocuğunuz için bir profil oluşturmanız gerekiyor. Bunun için ise ilk olarak ‘’Üye ol’’ kısmının seçilmesi ve kullanılan bir mail adresi ile üyelik oluşturulması gerekiyor. Üyelik sonrasında oturum açan ebeveynin, çocuğu için profil oluşturması ve istenilen soruları doğru yanıtlaması oldukça önemli. Bu noktada ebeveynler, çocuklarının izlemesini istediği çizgi film ve diğer içerik türlerine de karar verebiliyor.

Ayrıca hoşlanılmayan ve çocuğun izlemesi istenmeden tüm kanallarda yalnızca bir tık ile hızlı bir şekilde engelleniyor. Engelleme sonunda çocuklar bu içeriği aratsa bile kesinlikle videolara ulaşım sağlayamıyor. Youtube kids ebeveyn kontrolü nasıl yapılır konusu ise oldukça kolay.

Başka bir cihaz üzerinden oturum için gerekli mail adresi ve şifreyi girdiğinizde çocuğunuzun uygulamada kaldığı süreyi görebilirsiniz. Ayrıca ayarlar bölümüne girerek geçmiş kısmına göz atabilir ve izlediği tüm video içeriklerini gözden geçirebilirsiniz. İnceleme sonunda yine onay vermediklerinizi engelleyebilir, izlemesini istediğiniz video içeriklerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu