Eğitim-Destek

Office Dosyaları Nasıl Şifrelenir ?

Bu yazımızda Office Dosyaları Nasıl Şifrelenir hakkında detaylı bilgiler vereceğim. Microsoft Office dosyaları nasıl şifrelenir sorusunu cevaplamadan önce ofis dosyalarının neler olduğunu ve şifreleme yöntemini daha ayrıntılı inceleyeceğiz

Office Dosyaları

Bu yazıyı okuyarak ofis dosyaları nasıl şifrelenir konusu hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Ofis programları genel olarak en fazla kullanılan programlardır ve dünyada 1 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir. Büyük şirketlerinde standartlarına aldığı bu ofis programları büyük veri tabanlarını yönetmek amacıyla da kullanılmaktadır. Bu nedenle bunların şifreleyerek koruma altına alınması gerekmektedir.

Ofis ile ilgili uygulamalar çeşitli dalları ayrılmaktadır. MS Office programı da bu dallardan biridir. Her uygulamanın farklı ve benzersiz yanları ve özellikleri bulunmaktadır ve bizlere bu konu hakkında hizmet vermektedirler.

Uygulamalar;

  • World
  • Excel
  • Powerpoint
  • OneDrive
  • Outlook
  • Paint
  • Onenote

Listede bulunan office programları eğitim ve iş alanında neredeyse tekellik kazanmış olup sunduğu farklı uygulamalar çoğu zaman tabiri caiz ise hayat kurtarmaktadır. Microsoft Office uygulamalarını dosyalar ya da belgeler gibi kapsamlar da kullanıldığını ve aynı zamanda sunum yapılarak basit yöntemlerle şifrelendiği bilinmektedir. Şimdi Microsoft Office dosyaları nasıl şifrelenir bunu öğrenelim.

Microsoft Office Dosyaları Nasıl Şifrelenir

Office dosyalarını veya klasörlerini şifrelemek için birçok farklı yazılımlar ve yöntemler bulunmaktadır. Ancak bunlara ihtiyaç duymadan Microsoft Office’in kendi şifreleme yöntemi kullanılabilir.

Microsoft Office “dosyalarım nasıl şifrelenir” sorunsalı için gayet basit ve erişimi için ekstra program gerektirmeyen bir yöntem ile problemi gidermektedir. Hadi gelin kapsamlı nasıl yapılır açıklayalım.

Nasıl Şifrelenir Bilin Dosyalarınızın Güvende Olsun!

Ofis şifreleri aracı ile şifrelemek için şifrelemek istenen ofis dosyası açılmalıdır. Ardından “Dosya” sekmesine girilir, “Bilgi” altında bulunan “Belgeyi Koru” seçeneğine tıklanarak bir parolayı ile dosyaya girilecek bir şifre seçilir. Şifre girdikten sonra “Enter” tuşuna basarak da bu işlem tekrar yapılmalıdır.

Bu yazımızda sizlere Microsoft Office dosyalarını nasıl şifrelenmesi gerektiğini ve yöntemleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Sizlerle bu yöntemlerden yararlanarak kendi ofis şifrenizi düzenleyebilirsiniz ve dosyalarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Office 365 Link

İlginizi Çekebilir :Cryprolocker Virüsü Nedir?

Bilişim durağında tekrar görüşmek dileği ile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu