Mobil Cihazlar ve Uygulamalar

iPad Hız Yükseltme Yolları Nelerdir?

iPad kullanıcıları daha ne kadar hızlandıracakları konusunu merak içerisinde gündeme getirmektedirler. iPad’inizi sıfır bir cihaz hızına sahip olmasını isteyen kişiler bu işlemleri gerçekleştirebilirler. Bu şekilde iPad Hız Yükseltme yollarını sizlere sunacağımız gibi bu yollardan yararlanarak iPad’inizi sanki sıfır gibi kullanabilirsiniz.

iPad Hızlandırma Yolları

iPad hızlandırmak için çeşitli yollar mevcuttur. Bu yollar farklı farklı olmakla birlikte uyguladığınız takdirde iPad’inizi gözle görülür bir şekilde hızlandırır ve aynı zamanda işletim hızlı da hızlandırarak iPad’inizi yenileyebilirsiniz. Sizlere bu iPad Hız Yükseltme sıralayacak olursak;

  • Sistemi yoran uygulamaları kapatmak
  • Başlangıçta açılan uygulamaları yönetmek
  • Görsel efektleri kapatmak
  • Tarayıcı önbelleğini silmek
  • Ön belleği boşaltmak

Bu yollardan faydalanarak sizler iPad’inizi hızlandırabilirsiniz. iPad Hız Yükseltme nı sizlere detaylı bir şekilde açıklayarak iPad nasıl hızlandırmanız gerektiğini detaylı bir şekilde aktaracağız.

Sistemi Yoran Uygulamaları Kapatmak

iPad un uzun bazı uygulamalar diğer uygulamalara göre işlemcisinin daha fazla kullanıldığı bilinmektedir. Bu da bilgisayarınızı yorabilir bunun için hangi uygulamaların bilgisayarınızı daha çok yorduğunu anlamanız ve öğrenmeniz gereklidir. Bunun için etkinlik monitörünü kullanabilirsiniz.

Etkinlik monitörü sayesinde uygulama klasörünüz de bulunan izlenceler sekmesinde spotlighht de yaptığınız arama sonucuna ulaşabilir ve bilgisayarınızı yoran uygulamaları bulabilirsiniz.

Uygulamalar Hakkında Detaylı Bilgi

Etkinlik monitörü sizlere 5 farklı kaynak detayı sunmaktadır. Bunlar işlemci hafıza enerji diski olarak söylenebilir. Eğer iPad’iniz yavaş ise işlemci alanına dikkatli bakarak buradaki sorunu anlayabilmeniz ve detaylı bilgi sahibi olmanız gereklidir.

İşlemciye baktığınızda bazı uygulamaların çok fazla yer kaplayarak bilgisayarınızı yoruyorsa sol üst bölümde yer alan x işaretine tıklayarak uygulamayı kapatabilirsiniz. Böylece bu yöntem sayesinde bilgisayarınızı yoran siteleri kapatmış olacaksınız. iPad Hız Yükseltme yollarını inceleyelim.

Görsel Efektleri Kapatmak

Görsel efektler iPad’inize hava katsa bile iPad’in daha uzun ve hızlı çalışmasını engelleyerek yavaşlatır. Bu yüzden görsel efektleri kapatmanız sizler için daha faydalıdır. Görsel efektleri kapatarak hızlandırma yöntemi olarak bilinen bu maddede sistem tercihlerini açarak dock bölümüne tıklayınız. Açık uygulamalar için göster bölümüne tıklayarak kutuları işaretleyin pencere küçültme yönteminden de yararlanarak efektleri açın ve görsel efektlerden kurtulun.

Bu yazımızda iPad hızlandırma yöntemleri hakkında sizlere detaylı bilgiler verdik. Sizlerde iPad nasıl hızlandırılır sorusu altında bu yazımızdan bilgi sahibi olabilir ve iPad’inizi hızlandırabilirsiniz.

Apple ürünü İpad

İncelemek isterseniz İos 14 Hızlandırma yolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu