Mobil Cihazlar ve Uygulamalar

instagram Filtreleme

Instagram 2010 yılında KevinSystrom ve Mike Krieger iş birliği ile ortaya çıkartılmış bir platformdur. Nisan 2012 tarihinde Facebook tarafından satın alınan bu platform, beş yılda kullanıcısını tam olarak yirmi yediye katlamıştır.

20 Haziran 2020 itibari ile bir milyar kullanıcıyı geçen bu aktif platform, birçok içerik üreticisi için yeni bir gelir kapısı haline gelmiştir. Instagram’da sadece gelir için olan hesaplar bulunmuyor. Bu hesaplarda paylaşılan gönderilerin yorumlar kısmında istenilmeyen mesajlar görmek mümkün. Bu mesajlardan rahatsız olan insanlar ise yorum sınırlama özelliğini kullanmaya başladı. Bunlardan biride instagram filtreleme

Instagram Yorum Filtreleme Nasıl Çalışır? 

instagram Filtreleme İstenmeyen kelimeleri içeren bu yorumları kapatmak veya engellemek, kelime filtreleri ile mümkündür. İstenmeyen cümleleri ve hatta sadece kelimeleri bile engelleyebilirsiniz. Ayrıca Instagram’da yorum yapılmasını istemediğiniz bir gönderiye sahipseniz bu gönderiyi tamamen yorumlara da kapatabilirsiniz.

Android Telefonlarda Ekran Kilidi Şifresi Çözümü İçin 5 Yöntem
App Store Para İadesi Nasıl Yapılır?

Instagram Gönderilerini Yorumlara Kapatmak

Instagramgönderilerinizi paylaşmadan önce de yorumları kapatabilirsiniz. Gönderilerinizi göndereceğiniz zaman son kez çıkan paylaşma kısmından önce gönderiyi yoruma kapat seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneği işaretleyerek gönderinizi yoruma kapatabilirsiniz. Sadece bazı kelimelerden rahatsızsanız veya belli bir insan topluluğunun yorum yapmasını istemiyorsanız filtreme ve sınırlama işlemi de mümkündür.

Instagram Yorumları Sınırlama İşlemi

Instagram’da istemediğiniz insanların gönderilerinize yorum yapmasını engelleyebilirsiniz. Profilinizin ayarlar kısmına girdiğinizde önünüze gizlilik bölümü çıkacaktır. Eğer bu gizlilik kısmına girdiyseniz, ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda yorumlar seçeneğini göreceksiniz. Bu yorum kontrolleri bölümünde “şu kişilerin yorumlarına izin ver” ve “şu kişilerin yorumlarını engelle” seçeneklerini göreceksiniz. Ayarları kendi isteğinize göre şekillendirip kişiselleştirebilirsiniz.

Instagram Yorumlarında Kelimeleri Filtreleyerek Yorumları Engellemek

Gönderinizdeki yorumları engellemek için rahatsız edici yorumları gizlemek ve manuel filtreleme olarak iki adet seçeneğiniz bulunur. Manuel instagram kısıtlama cinsellik içerikli mesajları gizler.

Özel anahtar kelimeler belirleyerek bu yorumları engellemeniz de mümkündür. Ayarlardan Instagram yorumlar kısmına girdiğinizde önünüze “Uygunsuz Yorumları Gizle” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğin hemen altında ise “Özel Anahtar Sözcükler” bulunur. Bu anahtar sözcükler kısmına engellenmesini istediğiniz bir kelimeyi yazarsanız o yorum engellenecektir.

instagram Filtreleme ile ilgili bu içeriğimiz umarız sizin faydanıza olmuştur.

Bilgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu