Mobil Cihazlar ve Uygulamalar

En İyi Akıllı Saatler

Akıllı saatler teknolojinin bize sunduğu en son hediyelerden diyebiliriz. Estetik açıdan güzel görünümleri yanında özellikleri ile de öne çıkıyorlar. Bu özellikler verimli kullanıldığı taktirde kullanıcısına ciddi faydalar sağlayabiliyor.

Bu yazımızda en iyi akıllı saat seçeneklerini değerlendireceğiz ve tabi ki akıllı saat fiyatları güncel olarak (23.05.2021 tarihli fiyatlardır değişiklik gösterebilirler) paylaşılacak.

İnsanların ihtiyaçlarının sınırı yoktur. Bu yüzden size en iyi akıllı saat başkasına göre en iyi akıllı saat olmayabilir. Bu yüzden çevrenizden bilgi almak her teknolojik cihaz alımında olduğu gibi sizi çıkılması zor ikilemlerde bırakabilir. Bu yüzden bu yazımızda kendi değerlendirmelerinizi yaparak, size en uygun akıllı saati bulmanızı sağlamaya çalışıyoruz.

Akıllı Saatlerin Genel Özellikleri

Bu teknoloji harikaları en iyi akıllı saat genel özelliklerini maddeler halinde sizinle paylaşalım ve paylaştığımız her maddenin açıklamasını yapalım.

Telefon Görüşmesi

Bu özellik akıllı saatlerde en çok aranan özelliklerin başında geldiği için en başa yazma gereği duyduk. Akıllı bilekliklerde ve akıllı saatlerin bir kısmında bu özellik bulunmamaktadır. Cihazı alırken eğer bu özelliği istiyorsanız özelliklerini dikkat ile incelemek ya da satış temsilcisine ikinci defa sormanızda fayda olacaktır. Aslında akıllı saat fiyatları konusunda fiyatı en çok etkileyen etmenlerin başında geliyor diyebiliriz. Özellikle yoğun çalışma temposunda pratikliği insanlar için tercih sebebi olabiliyor.

Uygulama Yönetimi

Whatsapp, instagram gibi günümüzde çok sık kullanılan mobil uygulamaları da telefonunuz ile eşleştirme yaptığınız taktirde yönetebilir ve bildirimleri alabilirsiniz.

Egzersiz Takibi

Akıllı saatler ve bilekliklerin çoğunda bulunan bu özellik sayesinde egzersizlerinizi planladığınız gibi atlamadan gerçekleştirebilirsiniz.

Uyku Takibi

Uyku kalitenizi ve REM döngünüzü takip eden bu özellik uyku kalitenizi takip eder. Dilediğiniz zaman raporlamalarınızı alabilirsiniz.

EKG Takip Özelliği ile Kalp Ritmi Ölçümü

Akıllı saatlerin en çok beğenilen özelliklerinden olup tercih sebebi olabilmektedir. Kalbiniz ile ilgili aklınıza takılan sağlık sorunlarınızın olduğunu düşünüyorsanız belirli aralıklarda kalk ritminizi ölçen cihaz en iyi akıllı saat denildiğinde ilk sıralarda aranacak özelliklerden biri haline gelmiştir. Spor yaparken ya da dinlenirken sizin belirlediğiniz aralıklarda ölçümler yapar ve bunları kaydeder.

Kayıt edilen verileri rapor halinde dilediğiniz zaman inceleyebilir ve şüphelerinizin doğruluğu konusunda fikir sahibi olabilirsiniz, ancak tabi ki yine de bu özellikle yapılan ölçümler hiçbir zaman bir hekim kontrolü kadar doğru olmayacaktır. Bu nedenle doktorunuza danışmadan kendi teşhisinizi koymamalısınız. Akıllı saat fiyatları bu özellikle de ilintilidir diyebiliriz.

Oksijen Seviye (saturasyon) Ölçümü

Kanda çözünmüş olan oksijenin ölçülmesine saturasyon değeri denir. Bu ölçüm hastanelerde kullanılan parmak cihazlarından esinlenilerek akıllı cihazlara eklenmiştir. Ancak yine tıbbi bir ölçüm olması ve en ideal ölçümlerin parmak ucundan yapılması nedeni ile çok da sağlıklı verilere ulaşılamayabilir.

Nabız Ölçümü

Dilediğiniz zaman ve yerde bir tuşa basarak nabız ölçümü yapabilir ve bunu kayıt altına alabilirsiniz.

Hızlı Cevap Özelliği

Çok yoğun dönemlerde hepimiz telefonumuza o an cevap veremeyebiliriz. Ancak karşı tarafında bu durumdan haberdar olması için kısa cevaplar verme gereği duyarız. İşte akıllı saatlerde bu özellik ile belirlediğiniz şablonlarda hazır cevapları pratikçe verebilirsiniz.

Müzik Dinleme

Müzik tutkusu olanlar için hazırladıkları müzik listelerini saatinden rahatlık ile yönetebilmesi en iyi akıllı saat özelliklerinden biridir.

Telefon Bulma Özelliği

Birçoğumuz telefonumuzu bir yerlerde bırakıp sonra aramış ve hiç olmayacak yerlerde bulmuşuzdur. İşte bu özellik ile telefonunuzun ” Ben buradayım ” diyerek sizi büyük bir arayıştan kurtardığı zaman emin olun ” İyi ki bu özellik var ” dedirten bir özelliktir. Basit ama çok etkili.

Peki Fayda ve Fiyat Açısından Güncel Sıklıklar Tercih Edilen Akıllı Saatler Hangileri

İşte en iyi akıllı saat ve akıllı saat fiyatları :

Not : Fiyatlar ve Sıralama kullanıcılardan alınan yorumlar ve birkaç web sitesinden alınmış olup fiyatlama ortalamadır. Daha yüksek fiyatlarda ya da düşük fiyatlarda aynı ürün bulunabilir. Aşağıdaki listedeki akıllı saatlerinde yukarıdaki bütün özellikler olamayabilir. Hangi özelliğin olup olmadığı yukarıdaki bilgiler ışığında satın alım aşamasında ürün özelliklerinden teyit edilmelidir.

Realme Watch RMA161 Akıllı Saat – 289,90 TL

Samsung R830 Galaxy Watch Active2 – 1.388,09 TL

HONOR Magic Watch 2 42mm Sakura Gold – 1.142,49 TL

Huawei Watch GT2 Sport Akıllı Saat – 1.399,00 TL

Oppo realme Watch S Akıllı Saat – 599,90 TL

Samsung SM-R840NZKATUR Galaxy Watch 3 – 2.135,74 TL 

Xiaomi Mi Watch akıllı saat – 932,68 TL

Güncel fiyatları sürekli talip edebilmek için bu linki kullanabilirsiniz.

Bilişim durağında tekrar görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu