Mobil Cihazlar ve Uygulamalar

Sahte iPhone Şarj Aleti

Sahte iPhone Şarj Aleti

Binlerce çeşit farklı ürün bulunan mobil cihazlar piyasasında aynı işletim istemini kullanan binlerce cihaz var. Aynı işletim sistemine sahip bu cihazlar aynı kulaklık girişini ve şarj cihazını da kullanmaya başladı.

General Mobile bir telefonun şarj aletini Samsung gibi bir telefonda da kullanabildiğimiz bu dönemde, dolandırıcılar da bundan payını almaya başladı. Piyasadaki mobil cihazların artışı ile birlikte artan şarj aletleri, sahtecilik yapan dolandırıcılar için büyük bir şans olabilir. Ama bu Sahte iPhone Şarj Aleti telefonlarınız için kesinlikle iyi değil.

Orijinal Olmayan Şarj Aletleri ve USB Kabloları Telefonunuza Ne Gibi Zararlar Verebilir?

Sahte iPhone Şarj Aleti kullanmakla Kullanmakta olduğunuz iOS işletim sistemli iPhone, iPad gibi cihazlarınız hasar görebilir. Özellikle pil ömrünün kısalmasına ve telefonunuzda aşırı ısınma ile birlikte artan donanımsal sorunlarla karşılaşabilirsiniz.  

Ayrıca aldığınız şarj aleti kaliteli bir Apple üretimi olmayacağından kablonuz kolayca hasar görebilir. Bütün bunların yanı sıra telefonunuzu eş zamanlayabilir ve şarj edemeyebilirsiniz. Bu gibi sahte alım durumlarından kaçınmak için ise birkaç basit yol izlemeniz gerekiyor.

İphone Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır?

Bir Apple USB kablosunda (diğer adıylaLighting kablosu) USB girişinden yaklaşık olarak 18 santimetrelik mesafede “Designedby Apple in California” yazısı bulunur. Bu yazılar “Assembled in China”, “Assembled in Vietnam” veya “IndústriaBrasileira” olabilir. Bu yazının sonunda ise 12 haneli bir seri numarası görürsünüz. Ancak bu kablo yazısı bizzat Apple tarafından gönderilen bazı sertifikalı ürünlerde bile olmayabiliyor. Yine de kontrol etmeniz size ekstra güven sağlayabilir. Sahte iPhone Şarj Aleti ni buradan anlayabilirsiniz.

Bağlantı Kablosunun Ucunu Es Geçmemelisiniz

Apple markalı Lighting-USB kablosunun bağlantı noktasındaki demir veya bakır iletkenler tek parça olur. Ayrıca neredeyse pürüzsüz, yuvarlatılmış ve altın veya gümüş renginde temas noktalarına sahip olur. Ancak farklı bir USB Kablosu aldığınızda bu kabloda birden fazla parça, sert veya tutarsız kaplama ile pürüzlü yüzeye sahip olan kare temas noktaları olur.

Şarj Aletinin Ağırlığını Kontrol Etmelisiniz

Her ne kadar ilginç bir madde gibi gözükse de ağırlık sahte ve orijinali ayırmanın en önemli yollarından biridir. Orijinal Apple cihazları kullandıkları kaliteli malzeme kullanmaları gereğince orijinal olmayan cihazlardan her zaman daha ağır çıkacaktır. Aralarındaki gramaj farkı 0.1 bile olursa bilin ki hafif olan Sahte iPhone Şarj Aleti olandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu