Eğitim-Destek

TweetDeck Nedir?

Twitter, güncel kalabileceğiniz en popüler sosyal paylaşım platformlarından biridir. TweetDeck ise bir Twitter aracıdır.Bu ortamdaki deneyiminizi güçlendirmek ve gördükleriniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.Tweet’leri, mesajları, bildirimleri vb. sponsorlu içerik olmadan zamana göre sırayla görüntüler.

TweetDeck Nedir ?

Bir veya daha fazla sayıda Twitter hesabınızı, Twitter listelerini, Twitter aramalarını, etiketleri yönetmenize ve düzenlemenize kadar ve bundan daha fazlasını takip etmenize olanak tanıyan özelleştirilebilir bir araçtır.

İÇERİK ÖNERİLERİ
Google Keep Nedir?
İnternet Hız Testi Yapma | Nasıl Yapılır ?
Apple Tv Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?
Apple Logosu Hikayesi
Oyun Bağımlılığı Nedir?
Hayvan Deneyleri | Kozmetik Ürünler İçin Deneyler
1953 Yılı Bir Bilim Adamı: “Elon Musk Mars’a Gidecek”

Tamamen ücretsiz bir servis sunan son derece uzmanlaşmış bir hizmet olan bu araç, bir web tarayıcısından kullanılmasının yanı sıra bir masaüstü uygulamaları da mevcuttur.

Nasıl Üye Olunur ?

Üye olmak basittir. Bir twitter hesabınız mevcutsa tarayıcıya girdikten sonra tweetdeck.twitter.com adresine gitmeniz yeterlidir. Otomatik olarak giriş yapamadıysanız, Twitter hesabı kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın. Doğrudan panoya yönlendirileceksiniz. Bu aracın kullanımı kolay olmasının yanı sıra herkes için tamamen ücretsizdir.

Otomatik olarak yönlendirildiğiniz panelde dört ayrı sütun vardır: Ana sayfa, bildirimler, mesajlar vetrendler. Ana sütun, normal Twitter tarayıcısında olsaydınız göreceğiniz normal tweet akışınızdır.

Bildirimler panelinde tüm etkileşimlerinizi bulacaksınız. Bu, birisinin sizi takip edip etmediğini, bir tweet’i beğenip beğenmediğini ve hatta birisi tweet’lerinizi retweetlediğini gösterir.

Tüm mesajlarınız bir sonraki sütunda gösterilir ve son panelde ise, takipçilerinizin aktivitelerinin akışını gösterir.

Nasıl Kullanılır ?

Bu araca sahip olanlar, tek bir arayüzde tweet atabilir, yanıtlayabilir, retweetleyebilir, favorilere ekleyebilir, Direkt Mesaj gönderebilir ve birden fazla hesabı ve akışı yönetebilir ve izleyebilir. Hesaplar ayrıca takip edilebilir, kapatılabilir veya engellenebilir ve kullanıcılar Twitter profillerinin tümünü TweetDeck içinde görüntüleyebilir.

Her tweet’in altında, tweet’i retweetlemeyi, yanıtlamayı veya favorilere eklemeyi kolaylaştıran simgeler bulunur. En sağdaki üç noktaya tıkladığınızda daha fazlasını yapmanızı sağlayan seçenek belirir.

TweetDeck’e Hesap Ekleme

Twitter’da birden fazla hesabınız varsa, TweetDeck’e hesap eklemek, bunlar arasında geçiş yapmayı kolay hale getirir.  Hesap eklemek için sol taraftaki kontrol panelinde hesap ayarlarına gitmeniz gerekiyor. İlk hesabınızı, eklenen diğer hesaplardan ayrı bir şekilde yönetici olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca hesabın şifrelerini paylaşmadan da ekibe yeni üyeler eklemek mümkündür.

TweetDeck Ekipler Özelliği ile Ortak Hesap Kullanımı

TweetDeck Ekipler özelliği ile iş arkadaşlarınızı şifreyi paylaşmak zorunda kalmadan şirket hesabınızı kullanmaya davet edebilirsiniz. Hesap sahibi olarak, onlara yönetici veya katkıda bulunanlar olarak hesaba erişim izni verebilirsiniz.

Ekip üyeleriniz daha sonra TweetDeck’te kendi Twitter hesaplarıyla oturum açabilir ve Hesaplar sekmesini ziyaret ederek ekip hesabını kullanabilirler. TweetDeck Teams ileroller şu şekilde bölünmüştür:

Hesap Sahibi: Parola ve oturum açma doğrulama ayarlarını yönetir ve diğer kullanıcıları hesaba yönetici veya katkıda bulunan olarak erişmeye davet edebilir. Sahibi, ekip hesabı adına tweet, retweet ve DM atabilir, ayrıca tweet’leri planlayabilir, listeler oluşturabilir ve koleksiyonlar oluşturabilir.

Yönetici: Parola ve oturum açma ayarlarını yönetmeksizin Sahip ile aynı eylemleri gerçekleştirebilir.

Katılımcı: Takım hesabı adına yapılan eylemlerle sınırlı haklar (tweet, retweet, DM, beğenme, tweet planlama vb.).

TweetDeck ile bir ekip oluşturmak kolaydır. Erişimi paylaştığınız hesapla oturum açın, gezinme çubuğunda hesapları seçin ve ardından o hesabı seçin. Ardından davet etmek istediğiniz kullanıcının “@kullanıcıadı” yazmanız ve onu ekibe davet etmek için yetkilendir ‘e tıklamanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu