Eğitim-Destek

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Tercihi İçin 3 Ana Neden

Teknolojik açıdan yeni gelişmelerin daha da çoğaldığı günümüzde bu teknolojik gelişmeleri takip edebilme yetisine sahip insan arayışı gün geçtikçe daha çok kendini gösteriyor. Öyle ki bu gün küçük işletmelerden holdinglere herkes bilgi teknolojilerine hakim olmaya çalışıyor. Yönetim Bilişim Sistemleri işte bu noktada devreye giriyor.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Nasıl Ortaya Çıktı?

Yonetim Bilisim Sistemleri Bolumu
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Tercihi İçin 3 Ana Neden 3

Dünyada artık kabul edilmiş bir gerçek var yöneticiler ile teknolojinin harmanlanması kaçınılmaz. Hem de teknoloji alanında teknik konuları değerlendirip bu konulara müdahil olabilen, teknik analizler yaparak hata olasılıklarını minimize eden, teknolojik anlamda gelişmeleri teknik birimler ile organize edip çağın gereksinimlerini yakalama hedefi olan yöneticiler yetiştirmek Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü amaçlarının en kritik amaçlarındandır.

Ne İş Yaparlar?

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Mezunu ne iş yapar ? sorusu bölüme olan ilgi arttıkça daha sık sorulur oldu. Elbette bu soruyu cevaplamak isteriz. Perakende hizmetleri, lojistik, turizm, iletişim ve bilişim teknolojileri, finansal hizmetler gibi skalası çok geniş iş imkanlarına sahip olup, Proje Yöneticisi, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı, Veri Bilimci (Veri Analisti), Sistem Analisti, ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) Uzmanı, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı, İnsan Kaynakları Uzmanı gibi daha bir çok kritik öneme sahip pozisyonda çalışabilirler.

Bölüm Tercihi Nasıl Yapılır?

Yönetim bilişim sistemleri bölümü tercihi konusunda ikilemde kalınmamalıdır. Bu bölüm 21. yüzyıla damga vuracak kadar önü açık olup dijitalleşen dünyanın olmaz ise olmazları arasında yer alacağı zamanlar çok da uzak değildir. Bölüm tercihleri konusunda Örgün, Açık öğretim ve Uzaktan öğretim gibi seçenekler mevcuttur.

Bölümü tercih etmeden önce kendinizi gerçekten gelişime ve öğrenime açıklık konusunda ciddi bir analiz edin. Bu bölüm hem bir yöneticinin bilgisine sahip hem de bir mühendisin teknik becerisi ile donanmış bireyler yetiştirmek için açılmış olduğundan kolay bitirilebilecek bir bölüm değildir.

Bölümü Tercih İçin 3 Ana Cezbedici Etken:

Prestijli İş İmkanları

Her ne kadar henüz kıymeti yeni yeni anlaşılsa da 21. yy dünyasında büyük şirketlerin yöneticileri yönetim bilişim sistemleri mezunu bireylerden seçilecek gibi görünüyor.

Kişilerin Size Bakış Açısı

Bölüm mezunları gerek bilgileri, gerek ise yönetim becerileri ile büyük bir farklar yaratacağı göz önünde bulundurulacak olur ise çevrenizde size gıpta ile bakacak bir sürü insan olacaktır.

Dolgun Ücretler

Bütün bu özelliklere sahip olup işletmeler için hayati öneme sahip olan bu bireyler işletmelerin en kıymetli varlıkları olacağından alacakları maaşlarda elbette ki tatmin edici seviyelerde olacaktır.

Bilişim Durağında görüşmek dileği ile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu