Eğitim-Destek

Go Programlama Dili Nedir ? Avantajları Nelerdir?

Go programlama dili nedir sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve merak edilmektedir. Söz konusu programlama dili, 2007 yılından itibaren Google şirketi tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. Açık kaynaklı bir yapıya sahip olan bu dilin bir diğer bilinen adı ise Golang’ dır.

Son derece basit yapısı ve sunduğu performans ile dikkatleri üzerine çeken Golang, 2009 yılı içerisinde kullanıma sunulmuştur. Açık kaynaklı programlama dili Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir.

Go Programlama Dili Nedir?

2007 yılında Google tarafından geliştirilmeye başlanan ve 2009 yılında da kullanıma sunulan açık kaynaklı bir programa dilidir. Söz konusu programlama dili, Robert Griesemer, Rob Pike ve Ken Thompson tarafından ortaya çıkarılmıştır. Golang olarak da bilinen bu programlama dilinde çapraz platform desteği de yer almaktadır.

Ne İşe Yarar?

Go programlama dili, açık kaynaklı bir yapıya sahip olan ve kullanıcılarına oldukça önemli avantajlar sunan özel bir dildir. Kullanıcılar, bu programlama dilini kullanarak big data, web, CLI ve masaüstü alanlarında profesyonel projeler geliştirebilmektedir.

Avantajları Nelerdir?

Kullanıcılarına oldukça önemli avantajlar sunmaktadır. Dilerseniz, son dönemlerde oldukça merak edilen bu programlama dilinin avantajlarını gelin birlikte inceleyelim.

  • Golang, son derece anlaşılır ve basit bir yapıya sahiptir.
  • Golang içerisinde 25 farklı keyword bulunmaktadır.
  • Golang programlama dili Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışabilmektedir.
  • Söz konusu programlama dilinde çapraz platform desteği de bulunmaktadır.
  • Kullanıcılar, bu programlama dilini kullanarak son derece profesyonel çalışmalar yapabilmektedir.
  • Golang programlama dili, kullanıcılarına oldukça yüksek ve hızlı bir performans sunmaktadır.
  • Tüm bunların yanı sırsa Golang, tamamen açık kaynaklı bir yapıya sahiptir.

Dersleri Nerede Mevcut?

Go programlama dili ile ilgili kapsamlı bir eğitim almak için bölgenizde bulunan kurs merkezlerine başvurabilirsiniz. Kurs merkezlerinin yanı sıra Golang için YouTube platformunda hazırlanan ücretsiz videoları inceleyebilir ya da Udemy platformundan eğitim satın alabilirsiniz.

Nasıl İndirilir?

İndirme işlemi son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Sizlerde aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanarak bu programlama dilini Linux, Windows ve Mac OS işletim sistemlerinize indirebilirsiniz.

Go Programlama dili nedir sorusunun yanıtını sizler için detaylı olarak hazırladık. Hazırladığımız bu içeriği inceleyerek söz konusu programlama dili hakkında temel bilgilere erişebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu