Eğitim-Destek

Instagram İşletme Hesabı

Günümüzde oturduğumuz yerden ihtiyaçlarımızı karşılayabildiğimiz sosyal medya giderek önem kazanıyor. Bu durum işletme sahipleri için harika bir satış yapma olanağı sunar. İşletme sahipleri sadece yaşadıkları şehre değil, Türkiye’nin her yerine hatta yurt dışına satış yapma imkanı buluyor. İnstagram satış yapmak için işletme sahiplerine güzel bir seçenek sunar. instagram İşletme Hesabı.

İşletme Hesabı Nedir? 

İşletme hesabı, markanız ya da kendi adınıza sahip olduğunuz İnstagram hesabında kitlenize ulaşmayı kolaylaştıran ve satış yapma olanağını sağlayan bir sistemdir. İşletme hesabınızda pek çok istatistiği görebilirsiniz. Örneğin; kaç tane hesaba eriştiğiniz, içerik etkileşimleriniz gibi pek çok istatistiğe erişebilirsiniz.

İnstagram’da reklamları instagram İşletme Hesabı verebilir ve verdiğiniz reklamlar sayesinde işletmenizi daha çok tanıtabilirsiniz. Ayrıca işletme hesabınızı dilediğiniz zaman kişisel hesabınıza çevirebilirsiniz. Fakat unutmayın işletme hesabından kişisel hesaba geçiş yaparsanız sahip olduğunuz istatistiklere artık erişemezsiniz.

İnstagram’da İşletme Hesabı Oluşturmak İçin Yapmanız Gerekenler

instagram İşletme Hesabı oluşturmak için izlenmesi gereken adımlar; bir İnstagram hesabı oluşturmalı ya da hesabınıza giriş yapmalısınız. Profilinizden “Ayarlar” sayfasını açıp “Hesap” sayfasını açmalı ve “Profesyonel Hesaba Geçiş Yap” seçeneğine dokunmalısınız. Son olarak işletmenizle ilgili bilgileri girmelisiniz.

İnstagram Hesabı Oluşturmalı Veya Sahip Olduğunuz Hesaba Giriş Yapmalısınız

İlk olarak İnstagram’ın mobil uygulamasını indirmelisiniz çünkü masaüstü henüz işletme hesabı açabilmek için pek işlevsel değil. İnstagram’ın mobil uygulamasını indirdikten sonra bir hesap oluşturmalısınız. Hesabınız varsa hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Profilinizden “Ayarlar” Sayfasını Açmalısınız

Giriş yaptıktan sonra profilinizde sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun. Karşınıza çıkan menüden “Ayarlar” seçeneğine dokunup ayarlar kısmından hesabınıza ilgili bilgileri düzenleyebilir, yapmak istediğiniz değişiklikler varsa yapabilirsiniz.

“Hesap” Seçeneğinden Profesyonel Hesaba Geçiş Yapabilirsiniz

Ayarlar sayfasını açtıktan sonra “Hesap” seçeneğine dokunun. Sayfanın en alt kısmında “Profesyonel Hesaba Geçiş Yap” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun. Karşınıza İnstagram‘ın hazırlamış olduğu bilgilendirme metni çıkacak. Metni okuduğunuzda işletme hesabınızla ilgili yapabilecekleriniz ve dikkat etmeniz gereken unsurları görebilirsiniz

İşletmenizle İlgili Detayları Belirleyin

Metni okuduktan sonra son olarak işletmenizle ilgili detayları belirlemelisiniz. Bilgilerinizi girdikten ve hesabınızı özelleştirdikten sonra bilgilerinizi kaydedip instagram İşletme Hesabı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu