Biraz Yardım İyi Olur

“Maalesef Instagram Durdu” | Instagram

Instagram en popüler uygulamalar arasındadır ve düzgün çalışmadı zaman da sinir bozucu olabiliyor. Bazen uygulama kilitlenebilir ve “Maalesef Instagram durdu” hatasını görürsünüz. Size hatadan nasıl kurtulacağınızı ve bazı şeyleri tekrar harekete geçireceğinizi göstereceğiz.

Instagram Neden Çalışmıyor?

Birçok kullanıcının bildirdiği yaygın bir hata “Maalesef Instagram Durdu”. Bunun olmasının nedeni, Instagram hataları, zayıf ağ bağlantı sunucu sorunları Instagram uygulamaaı önbelleği vs. birçok nedenden kaynaklanmaktadır. Instagram çalışmadığında ne yapacağınızı merak ediyorsanız, ağ bağlantısını yeniden başlatmak.

Instagram Sayfa Büyütme 2021 Detaylı Rehber
Mobil İnternet , 5 Yıla Kadar Fiber İnternet Yerine Geçebilir Mi?
App Store Para İadesi Nasıl Alınır?
Yandex Mail Nedir ? | Özellikleri ve Oluşturma
TweetDeck Nedir? | Nasıl Kullanılır?

“Maalesef Instagram Durdu” Hatasının Nedeni Şunlar Olabilir:

  • Ağ sorunları
  • Sunucu yanıt vermiyor
  • Aynı anda çok fazla uygulama açık
  • Wi-Fi ağıyla ilgili bazı sorunlar
  • Zayıf mobil veri ağı
  • Telefonda yer yok
  • Uygulama önbellekleri
  • Instagram hataları
  • Instagram uygulaması güncel değil.

Instagram’ınızı bilgisayarda kullanıyorsanız ve de aynı sorun ile karşılaştıysanız, bunun nedeni Instagram uygulamasının güncel olmaması (örneğin, Windows’ta bir uygulama kullanıyorsanız) veya tarayıcı sorunları olabilir.

Instagram Çalışmıyorsa Ne Yapmalı?

“Maalesef Instagram Durdu” hatası alıyorsanız, Google Play Hizmetlerini güncellemek bir çözüm seçeneği olabilir. En sevdiğiniz oyunlar da dahil olmak üzere tüm uygulamaların daha sorunsuz çalışması için Google Play Hizmetlerinden doğru şekilde yapılabilir. Telefonunuzun Google Play Hizmetlerinin eski sürümünü çalıştırma olasılığı yüksek olabilir. Bu nedenle, Google Play hizmetlerini zamanında güncellemeniz önemlidir. Aşağıdaki adımlar belirtilen sıraya göre yapılmalıdır.

Not: Bağlantılı bazı güvenlik nedenleri olduğundan, Google Play Hizmetlerine doğrudan erişmenin böyle bir hükmü yoktur. Kullanıcıların tüm uygulamaları tamamen güncellemesi gerekir. Google Play mağazasını ziyaret edin ve ayarlar kısmına gidin. Uygulamaları otomatik şekilde güncelle menüsünden tıklayarak sadece Wi- Fi üzeri seçenekleri seçin.

Uygulamalar

Instagram’ a dokunun ve verileri temizle’ ye dokunun. Zorla durdur’ a dokunun.

Not: Instagram’ ı seçtikten sonra Verileri temizle ve önbellek seçeneklerini erişmek için de Depolama’ ya dokunmanız gerekir. Cihaza ve işletim sisteminin sürümüne bağlıdır.

Instagram’ ı Güncelle

Telefonunuzda olan Instagram uygulamasının en son sürümünün yüklü olmasından emin olun. Play Store’u açın, menüyü açmak için hamburger simgesine dokunun. Şimdi Uygulamalar ve oyunlar’ ı tıklayın. Instagram’ da yeni bir sürüm var ise Güncelleme’ ye dokunun.

Instagram Uygulamasını Yeniden Yükleyin

Günlük Instagram uygulamasını tüketmeniz, uygulamanın çalışmasını engelleyebilir. Verileri zamanında temizlemek önemlidir. Sadece depolama alanınızda biriktiğinden ve uygulama çökme sorununa neden olur. Instagram uygulama verilerini etkili bir şekilde nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Her zaman olduğu gibi, “Ayarlar”a gidin ve hemen “Uygulamalar” veya “Uygulamalar ve Tercihler” menüsünü arayın. Orada, “Instagram” uygulamasını arayın. Geliştiriciler seçeneği ile de “GPU’nuzu hızlandırın” seçeneğini devre dışı bırakın. “GPU’nuzu hızlandırın”, sistemin hızını artırmada yararlı olan Android Geliştirici Seçeneklerinin özelliklerinden biridir.

Bu tür işlevleri kullanırsanız, kullanıcılar düzen sınırları, GPU üzerinden güncellemeler vb. dahil olmak üzere hata ayıklama bilgilerini elde edebilir. Bu seçeneği devre dışı bırakırsanız ve ardından Instagram’ı kullanmak daha kolay hale gelebilir. Ancak, Stok Android sürümü için, Android Geliştirici Seçeneklerine yönelik hüküm çok fazla mevcuttur.

“Maalesef Instagram Durdu” hatasının çözümüne yönelik içeriğimiz umarız probleminizi gidermiştir.

Bilgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu