Oyunlar

Crysis Serisinde Keşfedilen 16 Sürpriz

Crysis serisi, 2007 yılında Crytek Türk firmasının yapımcılığını yaptığı ve CryEngine yapımcı şirketinin kendi oyun motoruyla geliştirdiği bir oyundur. Oyun yıllar içinde sürekli gelişmiş ve Crysis2, Crysis3 olarak devam etmeyi başarmıştır.

Bu Yazıları Okumak İster Misin?
Steam Kurulumu Nasıl Yapılır?

En Popüler Simülasyon Oyunları İncelemesi
Ping Düşürme Yolları Nelerdir ?
Xbox Game Pass Nedir?

Crysis Serisi Oyunları Nasıl Oynanır?

Kurucusu olan Crytek’in ana fikrine göre ve hayal dünyasına göre oyun ilerlemektedir. Oyundaki aksiyonlar bir noktadan başlar ve bölüm ilerledikçe oyuncular değişik görev ve maceralarla oyuna devam ederler. Sürekli farklı görevler veren aksiyonlu bir bilgisayar oyunudur. EA Games Crysis

Zorluk Seviyesi Nasıldır?

Oyunun zorluk düzeyi kolay, orta, zor ve delta olmak üzere dört farklı aşaması vardır.

Oynayış Özellikleri Nelerdir?

Oynama tarzı ve koşulu ikiye ayrılmaktadır. Birincisi serbest oyuna açık olan bölümler yer alır. İkincisi ise çizgisel oynama bölümlerinden oluşur.

Bölümlerin Açıklamaları

Crysis serisinin en iyi 16 bölümü bu şekilde sıralanmıştır.

Crysis serisi Bölümlerinde nelerle karşılaşıldığına bakmak gerekirse şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Crysis – Gazete ve Dergilerde Yer Alan Nanosuit ve Kuzey Kore Göndermeleri: Kuzey Kore hakkında su ve gıdanın yetersizliğinden bahseden haberlere karşın durumun henüz kriz seviyesine ulaşmadığından bahsediyor.
 • Crysis – Radyoda Duyulan Ri-Chan Kyong’un Ölümü: Oyunda bir radyo bulunuyor ve radyoda KPA ordusunun başı olan ve oyunun başkarakteri olan Ri-Chan Kyong’un öldüğü ve oyunun dağıldığı haberi veriliyor.
 • Crysis – Nanosuit Reklamları Devam Ediyor: Radar istasyonunun yakınındaki bir kulübede dergiler çıkıyor ve dergilerde Nanosuit’lerin yeni moda ürün olduğuyla ilgili yazılar yer alıyor. Ancak Nanosuit’ler ABD’nin gizli bir silahıdır.
 • Crysis_Giveallitems Komutuyla Gelen Gizemli Silah: Komut yazıldığında oyundaki tüm silahlar veriliyor.
 • Crysis – Gizli Golf Turnuvası Ödülü: Rehinelerin olduğu köyün ana merkezinin ikinci katında dolapta golf turnuvası ödülleri yer alıyor. Bir Korelinin birinci olduğunu gösteriyor.
 • Crysis Warhead – Golf Göndermelerinden Vazgeçilmiyor: Bu bölümde yine golf turnuvası ve golf ödülleri yer almaktadır.
 • Crysis Warhead – Hepsine Hükmedecek Olan Tek Kurbağa: Oyunda gizlenmiş bir kurbağa yer almaktadır. Saklı olan 7 kurbağayı bulup kapanış sahnesini gördüğünüzde dev bir kurbağa sizi karşılamış oluyor.
 • Crysis 2 – Dans Partisi: Dead Man Walking görevinde dans partisine götürüyor. Nanosuit taraması için asansörü kullandığınız zaman etkileşimi doğru kullandığınızda asansörde bir dans partisinde olunuyor.
 • Crysis 2 – Gerçek Sürpriz Yumurtalar: Oyunun 6. görevini sürdürürken ağaçların dibinde bir sürpriz yumurta bulunuyor.
 • Crysis 2 – Kayıp Crytek Çalışanları: Görev sırasında çıkan sürpriz yumurtalarda kayıp ilanları ortaya çıkıyor. Fakat kayıp olan herkes Crysis 2 çalışanıdır.
 • Crysis 2 – Credits Ekranındaki Gizli Mini Oyun: Bu ekrana girdiğimizde mini bir oyun oynanıyor.
 • Crysis 3 – Bilardo: Crysis 3’ün Safety Off bölümünde binadaki odaların birinde bilardo oyunu oynanıyor. Bu da oyun içinde oyun olan kısa bir eğlence.
 • Crysis 3 – Ekstra Karakterler: Ekstra karakterleri görebiliyorsunuz ve bu karakterler dans partisinde dans eden askerlerdir.
 • Crysis 3 – Sihirli Mantar: bölümde nehir tarafında yürüdüğünüz zaman gülücük olan bir mantar görebilmeniz mümkün. Fakat bu mantarı kullandığınızda halüsinasyon görüyorsunuz.
 • Crysis 3 – Sürpriz Timsah: The Root of All Evil bölümünde mantarlardan sonra nehrin diğer tarafında yer alan su borusu timsah çağırmanızı sağlıyor .
 • Crysis 3 – Crysis Serisinin En Güçlü Silahı, Thor’un Çekici: Safeties Off bölümünde Danger Mine uyarı yazısı bulana kadar devam edilmelidir. Thor’un Çekicini bulacaksınız ve bu çekiç ile düşmanlarınıza yönelik çok iyi bir silahınız oluyor.

Crysis serisi, 14 yıl geçmesine rağmen hala herkesin aklında yer etmiş bir oyundur. Çıktığı dönemde damgasını vuran bu oyun yıllar geçmesine rağmen şöhretini kaybetmemiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu