Oyunlar

Steam Kurulumu

Bilgisayar oyunları çıktığından beri kurulumları, ürün anahtarları, crackleri steam öncesi zamanlardasıklıkla gündeme gelmiştir. Eğer Crack ve Key kelimeleri yüzünüzde bir tebessüm yaratıyorsa demek ki oyun dünyasında epey yol almıişsınız demektir. Birde kurulum sonrası çalışmayan oyunlar, eksik dosya hatalarıi antiviruslerin engellemesi gibi bir çok sorunumuz olmuştur.

Teknoloji geliştikçe yenilikler ve kurulumlar için kolaylıklarda gitgide genişlemektedir.

Örneğin; Steam platformu.

Steam Nedir ve Nasıl Kurulur?

Steam; oyun geliştiricilerin oyunlarını pazarladıkları bir arayüzdür. Bu arayüzden ücretli ücretli ve ücretsiz bir çok oyun yüklenebilmekte ayrıca key, crack gibi eski moda işlemler yerine sadece kur demeniz yeterli olacaktır.

Steam Kurulumu

Steam kurulumu için https://store.steampowered.com/?l=turkish adresine girilerek sağ üstte bulunan Steam’ı Yükleyinden kurulum dosyası indirilir ve çalıştırılarak kurulumlu yapılır. Kurulum dosyası çok büyük boyutlu değildir ancak updateleri biraz uzun sürebilir. Tabi bu durum internet hızınıza göre değişiklik gösterecektir.

Ekran Alintisi
Steam Kurulumu 5

Oyun Kurulumu

Steam Kurulumu bittikten sonra Mağaza Menüsünden kurmak istenilen oyun belirlenir. Sürekli indirimler olan Steam  platformunda oyunu kurmak için yapacağınız şey ücretli ise ücretini ödeyerek ücretsiz ise yalnızca Oyunu Oyna diyerek karlınıza çıkacak oyunun kurulum bilgilerini içeren ekranda ileri demek gerekiyor. Ardından indirme ve kurulum işlemleri var. Bu işlemler yine oyunun boyutuna göre değişiklik göstermekle birlikte bazen saatler alabiliyor tabi bu durum yine aynı lekilde bilgisayarınızın internet hızı ile alakalı bir durum. Her şey yolunda giderek işlemler tamamlandığında oyunu koleksiyon kısmından oyna diyerek oynamak inanın oyunun hata vermeden kurulduğunu görmek bizim gibi eski pc oyuncularını epey mutlu ediyor. eğer 1995 ve sonrası doğumluysanız demek istediklerim size biraz yabancı gelebilir. Yinede o günleri özlemiyor değiliz.

oyna
Steam Kurulumu 6
adim1
Steam Kurulumu 7

Sonuç

Bu yazıda steamın kurulumu ve ardından oyun eklenmesi – kurulması hakkında güncel bilgilerimi paylaşmaya çalıştım. Oyunlarının incelemeleri ve oyun anlatımları ile ilgili oyunların oyun videolarını ve en popüler oyun yayıncılarını sizler ile buluşturmak için sabırsızlandığımı bilmenizi isterim. Özgün ve eğlenceli tarzda paylaşımlar için sitemizi takipte kalın. Umarım size faydalı bir makale olmuştur.

Bilişim Durağında tekrar görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu