Oyunlar

Popüler Simülasyon Oyunları

Gelişen teknoloji birçok alana olduğu gibi oyun sektörüne de yenilikler getirdi. Bunun en başlıca örneği, gerçeklik algısını birebir yansıtan son dönemlerin popüler simülasyon oyunları. Simülasyon oyunları sevenlerin de ilk dikkat ettiği şey, oyun grafiklerinin gerçeğe ne kadar yakın olduğudur. Bu nedenle simülasyon oyunları da bu faktör göz önünde bulundurularak tercih ediliyor.

Sizler için tüm dönemlerin en iyi simülasyon oyunları listesi yaptık. Gelin, listede neler varmış yakından inceleyelim.

En İyi Simülasyon Oyunları

Oyunlara Dair Diğer Yazılar
Steam Kurulumu Nasıl Yapılır?
Sims 4 Hileleri İnceleme

1.      Football Manager 2021

Football Manager, futbol tutkunlarının vazgeçilmez oyunlarından. Ancak son serisinde gerçekliği büyük ölçüde yansıtmakla kalmamış, oyun motorunu da baya geliştirmiş. Bu nedenle listede ilk bu oyunun başarısına yer vermek istedik. Populer simülasyon oyunları arasında bence de bir numara.

2.      Euro Truck Simulator 2

Popüler simülasyon oyunları arasında Euro Truck Simulator’a yer vermesek olmazdı. Simülasyon oyunları sevenler arasında bu oyunu bilmeyen yoktur. Özellikle 2019 yılında yayımladığı Türkiye haritasıyla ülkemizdeki hayranlarının kalbinde taht kurdu, diyebiliriz.

3.      Cities Skylines

Popüler simülasyon oyunları kategorisinde en çok sevilen oyunlardan biri de şehir kurma oyunları. Cities Skylines bu alanda büyük bir başarı elde etmiş popüler bir oyun. Bu nedenle listemizde 3. yeri ona verdik.

4.      Kerbal Space Program

Uzay meraklıları için muhteşem bir simülasyon oyunu. Oyunda uzay deneyleri yapabilir, roket ve benzeri uzay araçları geliştirebilirsiniz. Hatta oyun sayesinde Apollo Projesi’ni bile kurmanız mümkün.

5.      Microsoft Flight Simülatör

Microsoft tarafından geliştirilen Microsoft Flight Simülatör, gerçeklik anlamında oldukça başarılı bir performans sergiliyor. 2006 yılında piyasaya sürüldüğü yıldan bu yana sürekli geliştirilmiş ve mükemmel bir gerçeklik algısı yakalamış.

6.      Train Simulator 2020

Eğlenceli simülasyon oyunları arasında iddialı bir yere sahip Train Simulator, son serisi ile başarılı bir performans sergiliyor. İlk olarak 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun grafiklerinin son derece gerçekçi olduğunu söyleyebiliriz.

7.      MudRunner

MudRunner, isminden de belli olduğu gibi araçların çamurlu yollarla sürüldüğü bir oyun. Arazi oyunları kategorisine girmektedir. Oyunda hem tek hem de çok oyuncu seçenekleri bulunmaktadır. Oyunda sizden istenen yakıt tüketmeden ve araca zarar vermeden varış noktasına ulaşmak.

8.      Project Cars 2

 Simülasyon oyununu başarılı yapan, gerçekçi grafikleri ve oynanış için basit yönergelere sahip olması. Project Cars 2 bu iki faktörü de başarılı bir şekilde sergiliyor. Bu nedenle en iyi simülasyon oyunları listesinde bu oyuna da yer verdik.

Bu oyunlara steam platformunu kullanarak kolaylıkla oynayabilirsiniz. Steam platformu için tıklayınız.

Oyun kategorisinde daha çok içerik için buraya tıklayınız.

Bilişim Durağında tekrar görüşmek üzere.

Bilgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu