Teknoloji

Teknolojik Gelişmeler

Sizlere birazdan bahsedeceğimiz teknolojik gelişmeler ilk bakışta biraz ütopik gelebilir. Ancak geçmişte yaşanan teknolojik gelişmeler göz önüne alındığında birazdan anlatacağımız gelişmelerin çokta ütopik olmadığını ifade edebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Amerika’da düzenlenmiş olan Uluslararası CES fuarında tanıtılmış olan teknolojik gelişmeleri şimdi gelin hep birlikte inceleyelim.

Teknolojik Gelişmeler

Gelecekte hayatımızın her alanında yer alacak teknolojik gelişmeler aşağıdaki gibidir.

Akıllı Ayna

Akıllı aynalar, tıpkı mobil cihazlarda ki akıllı asistanlar gibi seslendirilen aynalardır. Sesli komutlar ile çeşitli faaliyetleri gerçekleştirebilmektedir. Örneğin, Amazon’un Alexa’sı ile eşleştirilen Verdara sizin sesinizi tanıyarak aynanızın etrafında bulunan ışıkları sizin için yakabiliyor. Bunun yanı sıra Google asistan destekli olan versiyonlarda mevcut. Sabah banyoya gittiğinizde yol trafiği, hava durumu ve günlük ajandanız gibi pek çok konu da size yardımcı oluyor. Siz hazırlanırken size Youtube desteği sunabiliyor.

Akıllı Giysi Dolabı

Kıyafetlerinizin organize bir biçimde ve hijyenik olarak saklanmasını sağlayan bu akıllı giysi dolabı günlük hayatınızı çok daha renkli bir hale getiriyor. Son derece şık bir görünümü olan bu akıllı giysi dolabı içerisinde ki hareketli askılar ile normal bir dolaptan daha fazla yer imkanı sağlıyor. Bu dolaplarda kullanılan aynalar ise kişilere moda tavsiyesi verirken sanal bir alışveriş imkanı sunuyor.

Topraksız Tarım

Evde topraksız tarım faaliyeti yapmak isteyen kişiler ve çiftçiler üretimlerini üretilen akıllı cihazlar ile kontrol altına alınabiliyor. Akıllı cihazlar ile yönetilen topraksız tarım uygulamaları sağlığınızdan endişe etmenize gereken kalmadan organik ve taze gıdalar yetiştirmenizi sağlıyor.

Cilt Leke Silici

Yüz ve ellerde ki yaşlılık belirtilerini bir silici ile silmek artık hayal değildir. P&G tarafından piyasaya sürülen yüz leke silici, cildinizi tarayarak yara izlerini, patlayan damarları, siyah noktaları gizlemek için makyaj uygulamacı yapıyor. Bu sayede leke ve cilt kusurlarınız gizleniyor.

DNA Bilekliği

Bu bileklikler ile artık abur cuburlara hayır diyebilirsiniz. Bileklikler sizin neyi ne kadar yiyebileceğinizi ya da neleri yiyemeyeceğinizi sağlıyor. Alışveriş sırasında sağlıklı seçimler yapmanıza olanak tanıyan DNA bilekliklerine ürünün barkodunu okutmanız durumunda bileklik yeşil ya da kırmızı ışık ile sizi en iyi şekilde yönlendirebilen bir teknolojik gelişmeler dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu