Biraz Yardım İyi Olur

Windows 10 Masaüstüne Bilgisayarım Eklemek

Bilgisayarınıza Windows 10 işletim sistemi kurduğunuzda masaüstüne bilgisayarım eklemek istersiniz. Kurulum sonrasında yüksek ihtimalle masaüstünüzde sadece geri dönüşüm kutusunu görüyor olacaksınız.

Bu içerik ile size Windows 10 Masaüstünde Bilgisayarım Eklemek konusunda yardımcı olacağız. İçeriğimizi tükettikten sonra size yardımcı oldu ise lütfen yorum bırakmayı unutmayınız.

Windows 10 Masaüstüne Bilgisayarım Eklemek İçin Ne Yapmalıyız?

Windows kurulumunuz bitti ve masaüstü karşınıza güzel bir arka plan içinde çöp kutusu ile geldi. Ancak sizin bir alışkanlığınız var ve bilgisayarım ve diğer masaüstü simgeleriniz yok. Peki şimdi ne yapacaksınız? Sizi daha fazla bekletmeden adım adım masaüstüne bilgisayarım simgesi nasıl getirilir anlatalım.


İlginizi Çekebilecek İçerikler
Metrekare işareti Nasıl Yapılır?
İnternette Geçmişi Silmek istiyorum

Google Keep Nedir?


Masaüstüne Bilgisayarım Ekleme Adımları

Kişiselleştir

1.İlk olarak masaüstünde boş bir alanda farenizin sağ tuşuna basın. Sağdaki gibi bir menü açılacaktır, açılan menüden Kişiselleştir seçeneğine tıklayın.

2. Çeşitli ayarların yapılabildiği aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Sol tarafta bulunan Temalar seçeneğini seçin ve sağ tarafta açılan ekranı en alta indirerek, ilgili ayarlar başlığı altında bulunan Masaüstü Simge Ayarları seçeneğine tıklayın.

Masaüstü Simge Ayarları
Windows 10 Masaüstüne Bilgisayarım Eklemek 5

Masaüstüne Bilgisayarım Ekleme

3. Karşınıza soldaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda bulunan Bilgisayar, Geri Dönüşüm Kutusu, Kullanıcı Dosyaları, Denetim Masası gibi seçenekler karşınıza gelecektir. Masaüstünüzde görmek istediğiniz simgeyi seçerek Tamam’a bastığınızda masaüstünüz sizin istediğiniz şekilde yapılandırılmış olacaktır.

Bu Konuda Sıkça Sorulan Sorular

Bu içerik ile her ne kadar Masaüstüne Bilgisayarım Ekleme konusu üzerine yazılmış olsa da;

  • Masaüstüne Denetim Masası Nasıl Eklenir?
  • Masaüstüne Geri Dönüşüm Kutusu Nasıl Eklenir?
  • Masaüstüne Kullanıcı Dosyaları Nasıl Eklenir?
  • Masaüstüne Belgelerim Nasıl Eklenir?
  • Windows 10 ekran simgeleri kayboldu.
  • Bilgisayar Simgesini Masaüstüne alma.

Gibi soru ve sorunlara da çözüm yöntemi olarak değerlendirilebilir.

Windows 10 bilgisayar masaüstü simgeleri nasıl düzenlenir? konusunda bir içerik paylaşımı yaptık. Sormak istediğiniz, memnun kaldığınız ya da geliştirmemizi istediğiniz alanlar var ise lütfen içeriğimizin altında yorum olarak paylaşın.

İlgilenebileceğiniz daha çok Biraz Yardım İyi Olur içeriği için tıklayın.

Bilgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu