Oyunlar

Xbox Game Pass Nedir, Nasıl Kullanılır

Xbox Game Pass, Xbox ve Windows 10 cihazları için oyun aboneliği servisidir. Bu servise katılan herkes abonelik dönemi boyunca, geniş bir ücretsiz oyun kütüphanesine sahip olur. Film izleme servislerinin oyun için olanı gibi düşünebilirsiniz.

Çok uygun tekliflere en popüler oyunlar rahat erişim sağladığı için kısa sürede kendini ispat eden bir servis oldu. Oyunların ülkemizde bu denli pahalılaşması nedeniyle bu oyun platformunun popülerliği de gittikçe artırıyor. Bu sebeple bu yazıda bu servisin nasıl olduğuyla ilgili ve abonelik süreçleri ile ilgili bilgileri bulacaksınız!


Oyunlara Dair Diğer Yazılar
En Popüler Simülasyon Oyunları
Steam Kurulumu Nasıl Yapılır?
Sims 4 Hileleri İnceleme


Xbox Game Pass Nedir ?

2017 yılından hizmete girmesinden bu zaman kadar, oyun dünyasında en iyi fırsatları sunan bir platform olarak görülüyor. Ayda sadece 30 TL abonelik ücreti ile, 100’den fazla oyununa erişim imkanı sağlıyor. Microsoft oyun kütüphanesini zaman içinde zenginleştirdi. Halo ve Forza Horizon gibi oyunlar da dahil olmak üzere kendi yayınlanmış olduğu oyunları da bu hizmet ile servis ediyor.

Abonelik

Xbox One Abonelik
Xbox Game Pass Nedir, Nasıl Kullanılır 3

Microsoft hem Xbox One hem de Windows 10 cihazları için kullanıma sundu Xbox Game Pass servisi bünyesinde iki önemli abonelik hizmeti sunuyor: Xbox Game Pass ve Xbox Game Pass Ultimate.İki servis ismi birbirine çok benzer olsa da oldukça farklı hizmetler sunar.

Xbox Game Pass Aboneliği

  • Bu abonelik, konsol için veya bilgisayarınız için mevcuttur.
  • 100’den fazla oyuna erişim.
  • Düzenli olarak kütüphaneye oyunlar eklenir.
  • Tek bir cihaz için geçerlidir.

Xbox Game Pass Ultimate Aboneliği

  • Hem bilgisayar hem Xbox konsolunuz var ise, ikisi arasında senkron şekilde çalışır.
  • 200’den fazla oyuna erişim bu abonelikte de geçerlidir.
  • Xbox Live Gold üyeliğine de sahip olursunuz.
  • Bulut oyun servislerine erişim.
  • Düzenli olarak yeni çıkan oyunlara erişirsiniz.
  • Abonelik, her ay 30 TL karşılığında yenilenir.

Xbox Game Pass Ultimate Üyeleri İçin Ekstra Özellikler
Tüm saydığımız fırsatların yanında ömür boyu bir erişim için bir oyun satın almak istiyorsanız, oyunun dijital fiyatında% 20’ye kadar indirim imkanına sahip olursunuz. Bunun üzerine, bu oyunlar için dijital alımlar veya eklentiler de standart fiyattan%10 indirim ile edinilebilecektir.

Xbox Game Pass Nasıl Kullanılır

Bir abonelik hizmeti olduğundan, kullanmak için öncelikle kaydolmanız gerekir. İşlemi tamamlamak için bir Microsoft hesaba ihtiyacınız olacak.

Microsoft Store’da oynamak istediğiniz bir oyunun sayfasında gittiğinizde “Şimdi Katıl” yazısıyla karşılaşırsınız. Bu butona tıkladıktan itibaren adımları gerçekleştirerek aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Xbox Game Pass for PC | Xbox bağlantısına giderek de uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz.

Xbox Game Pass Aboneliği Almaya Değer Mi?

Türkiye’de günümüz şartlarında bir oyunun fiyatı neredeyse 600 TL’ye kadar dayandı. Ayda yalnıza 30 TL gibi makul bir ücret karşılığında 100’den fazla popüler oyuna erişmek Microsoft’un sunduğu bir fırsat. Bu ücreti yıl bazında hesapladığımızda bir oyun fiyatına tekabül ediyor. Bir oyun yerine daha fazla oyuna erişmek kulağa güzel geliyorsa bu aboneliği almaya kesinlikle değer. Tabii ki, gerçek değer kadar oyun oynayacağınıza ve aylık faturalarınıza başka bir abonelik hizmeti eklemek isteyip istemediğinize bağlıdır.

Oyun kategorisinde daha çok içerik için buraya tıklayınız.

Bilişim Durağında tekrar görüşmek üzere.

Bilgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu