Biraz Yardım İyi Olur

YouTube Premium Nedir?

YouTube Premium, youtube’un reklamsız video izleme sloganıyla ön plana çıkardığı abonelik servisidir. Kullanıcıları analiz ederek, memnun olmadıkları birçok durumu ortadan kaldıran yeni bir deneyim sunarak rakip firmaların önüne geçerek kullanıcı sayısını arttırmayı ve mevcut kullanıcıları korumayı hedefliyor.

YouTube Premium Hangi Hizmetleri Sunuyor?

İlk olarak yurt dışında kullanıma açılan Premium özelliği 2019 yılı temmuz ayından itibaren ülkemizde de hizmet veriyor. YouTube’un ücretli üyelik hizmetine abone olan kullanıcılara sağlanan imkanlar ise şunlar:

  • Videoları reklamsız izleme,
  • Arka planda oynatma,
  • İstenilen videoları telefon veya bilgisayara indirme,
  • YouTube Music uygulamasına erişim.

Göz Atmak İçin İçeriğin Üzerine Tıklayabilirsiniz
Youtube Kids Nedir?
Özellikleri ile Öne Çıkan 5 Pomodoro Uygulaması
En İyi Müzik İndirme Programları
Android ve Iphone İçin En İyi 5 Navigasyon Programı
Telefon Görüşmesi Kaydetme İçin Kullanılan 4 Program

Premium özelliğini kullanan 20 milyondan fazla kullanıcı Google istatistiklerden ne kadar süre ile reklamsız video izlediklerini, arka planda video oynattıklarını ve çevrim dışı izledikleri videoları da görebiliyorlar.

Videoları Reklamsız İzleme

En fazla öne çıkan özelliği videoların reklamsız olarak izlenmesi. Ücretsiz YouTube deneyiminde izlenen videolarda gösterilen reklamlar Premium kullanıcılarının karşısına çıkmıyor. YouTube’un masaüstü, mobil cihazlar ve TV uygulamalarında da reklamlar gösterilmiyor.

Arka Planda Oynatma

YouTube Premium’un bir diğer öne çıkan özelliği ise videoların arka planda oynatılması. Bu özellik sayesinde başka bir uygulamayı kullanırken veya cihazınızın ekranı kapalıyken de video oynatmaya devam edebiliyorsunuz. Ancak YouTube’un ücretsiz uygulamasında videonun oynamaya devam edebilmesi için YouTube uygulamasının aktif ve ekranın açık kalması gerekiyor.

Videoları Telefon veya Bilgisayara İndirme

Premium özelliğini almış kullanıcılar istenilen videoları telefon veya bilgisayara indirebilme özelliği sayesinde videoları veya oynatma listelerini indirerek internet bağlantısı olmadan da oynatma fırsatı elde edebiliyor. İndirilen videolar 30 gün süresince mobil cihazınızda saklanıyor. Bu özellik internet bağlantısının olmadığı yolculuk, tatil, kamp gibi zamanlarda videolarınıza ulaşmanızı sağlıyor.

YouTube Music

Premium kullanıcıları YouTube Music’e erişim hakkı elde ediyor. Bu uygulama kullanıcılara reklamsız müzik dinleme imkânı sunuyor ve uygulama sayesinde de internet bağlantısının olmadığı durumlarda müzik dinlemek için şarkı indirme özelliğinden de faydalanılıyor. İndirdiğiniz müziklere ve oynatma listelerine 30 gün boyunca mobil cihazlarınızdan erişebiliyorsunuz.

YouTube Premium Fiyat ve İçeriği

YouTube Premium Fiyat konusunda bireysel, aile ve öğrenci olmak üzere üç farklı abonelik seçeneği sunuluyor. İlk kez kaydolacak kullanıcılara 1 ay ücretsiz kullanım hakkı sunuluyor. Premium hizmetler kapsamında sunulan bireysel, öğrenci ve aile paketlerinin abonelik içerikleri ise şu şekilde:

  • Bireysel abonelik paketi: Tek bir kullanıcı
  • Aile abonelik paketi: 5 kullanıcıya kadar
  • Öğrenci abonelik paketi: Her yıl öğrenci kaydı yenileme şartıyla tek kullanıcı

Kullanıcıların üyeliklerini istedikleri zaman iptal edebilme hakları mevcuttur. Aile aboneliğinde bir hesabı 5 farklı kişiye kadar kullanabiliyorsunuz. Ancak aile aboneliğinde bireylerin aynı adreste ikamet etmeleri şartı aranıyor. Öğrenci paketine kaydolabilmek için kullanıcıların öğrenci olduklarını YouTube sisteminde doğrulatmaları gerekiyor.

Nasıl Abone Olunur?

YouTube Premium’a abone olmak için bilgisayarınızda YouTube ana sayfasını açarak sol kısımda yer alan menüden YouTube Premium bölümüne girin. Açılacak sayfada üye olmak istediğiniz abonelik paketini seçerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz. YouTube mobil uygulamasında ise sağ üst köşede bulunan profilinize tıklayarak açılacak menüden Premium üyesi olma seçeneği üzerinden kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Youtube’a girmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu