Mobil Cihazlar ve Uygulamalar

App Store Para İadesi

Her geçen gün gelişen teknolojinin ışığında cep telefonu tasarlayan teknoloji firmaları da kendilerini geliştiriyor. Bu geliştirme aşamasında telefonunuzu kendinize has yapabileceğiniz ve telefonunuzda istediğiniz görevleri yerine getirebilecek uygulamalar kullanabilmek mümkün oldu.

Bu uygulama mağazalarının en önemli iki ismi Google Play Store ve AppStore’dur. Android işletim sistemli cep telefonları uygulama indirirken Google Play Store’u kullanırken, iOS işletim sistemli telefonlar AppStore’u kullanıyor.

Bu iki mağazada da hem ücretsiz hem de ücretli olmak üzere çeşit çeşit uygulamalar bulunuyor. Yapacağınız uygulama alışverişi esnasında birtakım talihsizlikler sonucunda istemediğiniz bir uygulamayı satın almış olabilirsiniz. App Store Para iadesi almak mümkün. Bu hatayı bildirerek paranızı geri alabilirsiniz.

Apple’ın Sorun Bildirme Sitesine Girin

App store para iadesi ( apple store para iadesi ) için Google’a “report a problem apple” yazdığınız takdirde en üst sırada Apple’ın orijinal sitesi çıkmalıdır. Bu siteye girdikten sonra önünüzdeki “Giriş yap” yazısının altındaki boşluğa Apple kimliğinizi girmelisiniz. Buraya giriş yaptıktan hemen sonra aldığınız bütün uygulamalar, oyunlar, filmler ve kitaplar liste halinde gözükecektir. Yanlışlıkla aldığınızı düşündüğünüz uygulamanın burada olup olmadığını iyice kontrol edin.

Yanlışlıkla Aldığınız Uygulama Hakkında Sorun Bildirin

Uygulamalarınızın aşağıya doğru sıralı olduğu listeden yanlışlıkla aldığınız uygulamayı bulmalı ve üzerine tıklayarak uygulamanın bölümüne girmelisiniz. Bu uygulamanın içerikler bölümüne girdiğinizde önünüze “Sorun Bildir” yazılı gri bir kutucuk çıkacaktır.

Sorun Bildir Bölümünden Talebinize En Uygun Olanı Seçin

Sorun bildirmek için gerekli olan gri kutucuğa tıkladığınızda önünüze birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçenekten sizin için en uygun olanı, yani “para iadesi” seçeneğini işaretleyin. Önünüze açıklama yapmanızı isteyen bir sekme gelecektir, bu sekmeye İngilizce olarak neden para iadesi istediğinizi açıklamanız gerekiyor.

Bunun için İngilizce bilmenize gerek olmadan kopyala yapıştır sistemi ile şu cümleyi girebilirsiniz: “I made a mistake. Actually I didn’twantto buy thisapplication. I wantrefund.” Bunu Türkçeye çevirisi ise “Hata yaptım. Aslında bu uygulamayı satın almak istemedim. Para iadesi istiyorum.” olacaktır.

Para İadenizin Kredi Kartınıza Yatmasını Bekleyin

Bütün işlemleri tamamlayıp gönder butonuna basarak app store para iadesi aşamasını tamamlayarak paranın hesabınıza yatmasını bekleyebilirsiniz. Apple çoğunlukla daha kısa sürede yatırsa da en geç 7 iş günü içerisinde paranız kredi kartınızda olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu