Mobil Cihazlar ve Uygulamalar

iOS 14 Hataları

iOS 14 Hataları

Apple firmasının 22 Haziran 2020 tarihinde tanıttığı iOS 14 işletim sistemi, iPhone ve iPad için tasarlanan işletim sistemlerinin on dördüncüsüdür. 22 Haziran 2020’de tanıtılsa da 16 Eylül 2020 tarihinde bu işletim sistemine sahip telefonlar ile birlikte piyasa sürülmüştür.

iOS 14’ün birçok efsanevi ve yenilikçi özelliği olsa da bu kadar iddialı oluşundan olsa gerek çok fazla sistemsel hataya sahip ( iOS 14 Hataları ). Bu sistemsel hatalarla karşılan kullanıcılar çoğunlukla Apple firmasına sinirlense de ellerinden başka bir şey gelmediği için çözüm yollarını araştırmaya başladı.

Sık Görülen iOS 14 Güncelleme Hatasını Nasıl Çözersiniz?

Bu hatanın temelinde aslında telefonunuzun yeni gelen iOS 14 sürümüne uygun olup olmadığını bilmemeniz yatıyor. Eğer telefonunuz iPhone 6S ve üstü bir modele sahipse iOS 14 güncellemesi sizin de telefonunuza gelecektir. Eğer telefonunuz üst bir modele sahipse ilk olarak telefonunuzu açıp kapatın.

Bu iOS 14 Hataları gidermek içinEğer kullanıyorsanız beta profilini silmelisiniz. Daha sonrasında başka bir ağa bağlanarak tekrar kontrol etmelisiniz. Güncellemenin indirilmesi ve kurulması için cihazınızın kablosuz ağa bağlı olması, şarj durumunda olması büyük önem arz ediyor.

iOS 14’ün Widget Ekleme Hatasını Nasıl Çözebilirsiniz?

Widgetlar yani Araç Takımları yeni gelen bu güncellemenin şüphesiz en yıldız özelliğidir ancak bazı durumlarda bunları kullanmanız engellenebiliyor. Bazı iPhone kullanıcıları ios14 sürümüne sahip olan telefonlarına indirdikleri uygulamaların widget desteğine sahip olmasına rağmen araç takımı eklemeye izin vermediğini dile getiriyor. Bunun çözümü ise yeni gelen iOS 14.0.1 sürümü oldu. Bu sürüm ile sorun tamamen çözüldü. Telefonunuzun güncel yazılıma sahip olduğundan emin olmalısınız.

iOS 14 Wi-fi Sorununu Nasıl Çözebilirsiniz?

iOS 14’e sahip olan pek çok kullanıcı kablosuz ağ bağlantısının sık sık kesildiğinden bahsediyor. Bu soruna sahip olan kişilerde kablosuz ağ istikrarsız bir şekilde çalışıyor, sürekli olarak kesiliyor.

Yeniden ağa bağlanmaya çalıştığında ise normalden daha uzun bir zaman aldığından şikâyet ediyorlar. Bu iOS 14 Hataları çözümü olarak Apple yöneticileri iOS 14’e yeni bir sürüm getirdi. Yeni getirilen bu 14.0.1 sürümünün telefonunuzda olup olmadığını kontrol edin. Bu sürümü yüklediğinizde sorun çözülecektir.

İphone Resetleme

İos 14 uyumlu İphonelar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu