Mobil Cihazlar ve Uygulamalar

iPhone Restore

iPhone, kullanıcılara hızlı ve pratik bir kullanım sunmaktadır. Ancak birçok elektronik cihazda olduğu gibi iPhone’larda da kullanıma bağlı olarak, zamanla yavaşlama veya donmalar yaşanabilmektedir. Buna çözüm önerisi iphone restore ayni iphone fabrika ayarlarına döndürme olarak gösterilmektedir.

Bu yavaşlama ve donmalar düzenli aralıklarla gelen yazılım güncellemeleri sırasında oluşan hatalardan veya yüklenen uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Şirket, telefonlarında meydana gelen donma veya yavaşlama sorunlarına çözüm yolu olarak iphone restore işlemini önermektedir.

İphone Nasıl Restore Edilir ? | Verilerin Yedeklenmesi

iphone Restore, kısaca cihazın fabrika ayarlarına geri döndürülmesi işlemi olarak kabul edilmektedir. Bundan dolayı da bu işlem sırasında cihazlardaki tüm veriler silindiğinden, restore işlemi öncesinde verilerin yedeklenmesi tavsiye edilmektedir. Yedekleme işlemi, cihazda değil, harici bir hard diskte veya bilgisayarda yapılmalıdır.

Restore Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Telefonunuza restore işlemini başlatmadan önce cihazınızdaki “iPhone’umu Bul” seçeneğini devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Bu seçeneği kapatmak için ise Ayarlar>iCloud>iPhone’umu Bul” adımlarını takip edebilirsiniz.

Cihazınıza verileriniz geri yüklerken cihazın sürekli bir güç kaynağına bağlı olması önem arz etmektedir. Geri yükleme işlemi sırasında olabilecek bir güç kesintisi verilerin kaybolmasına veya cihazınızın tamamen kapanmasına neden olabilmektedir.

Peki İphone Nasıl Restore Edilir? İnceleyelim.

iPhone Restore İşlem Sıralaması

  • Öncelikle bilgisayarınızda iTunes uygulamasının kurulması gerekmektedir.
  • iTunes bilgisayara kurulduktan sonra iTunes’i açıp bilgisayara bağlanmalıdır.
  • Bu aşamada iTunes telefonunuzu otomatik olarak tanıyacaktır. iTunes ile telefonunuz eşleştikten sonra uygulamanın sol üst köşesindeki iPhone simgesi görünmelidir.
  • iPhone simgesi göründükten sonra oraya tıklayıp, iPhone’u geri yükle seçeceğini tıklanmalıdır.
  • iTunes bu adımdan sonra kullanıcılara yedekleme yapmaları yönünde uyarı vermektedir. Eğer daha önce verilerinizi bir başka yere yedeklemediyseniz bu seçenek seçilmelidir. Böylece verilerinize erişiminiz kolaylaşacaktır.
  • Yedekleme işlemi bittikten sonra, geri yükle seçeceğine giderek işlem devam ettirilmelidir.
  • iTunes bu aşamadan sonra iPhone’unuza geri yükleme işlemini başlatacaktır.

Cihazdaki işletim sisteminizin güncelliğine göre bu işlem biraz zaman alabilmektedir. İşlem devam ederken cihazın kapanmamasına veya bağlantısının kesilmemesine dikkat edilmelidir.

Restore Sonrası İşlem

Restore işlemi bittikten sonra cihaz fabrika ayarlarına döndüğünden yeni bir cihaz gibi baştan başlatılmaktadır. Bundan dolayı cihazını ilk kullanımında takip edilen adımların en baştan yapılması gerekmektedir. Kurulum tamamlandıktan sonra iPhone cihazınız daha hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu