Oyunlar

LOL Ping Düşürme

League of Legends

LOL, uzun adı ile Leauge of Legends, dünya çapında çok geniş oyuncu kitlesine sahip olan bir oyundur. Sadece günlük oyuncu sayısının dört milyonu geçtiği bu oyunun toplamda otuz iki milyonu geçen oyuncusu var. Biz ise Lol Ping Düşürme konusunu ele alacağız.

Aynı anda bir milyonu aşan insana hizmet sunan bu oyun, online olarak oynanan bir MMORPG oyunudur. Açılımı Massively Multiplayer Online Role-playing Game “devasa büyüklükteki online rol yapma oyunu” olarak çevrilebilir. Haliyle ping adı verilen kavram bu oyunu oynayabilmek için oldukça önemlidir. LOL Ping Nedir? Kontrolü ve oyuna etkisi nedir?

Oyuncuların Korkulu Rüyası LOL Ping Nedir? 

Ping, bilgisayarınızdan yollanan bir sinyalin oyun sunucusuna ulaşarak sizin bilgisayarınıza geri dönme süresidir. Sinyalin gidiş geliş süresi eğer 1000 milisaniyeyi (ms) geçerse bu sizin gecikme yaşadığınız anlamına gelir. Yarım saniyenin bile önemli olduğu bu oyunda yaşadığınız gecikme, sizi oyundan soğutabilir. Eğer online bir oyundan zevk almak istiyorsanız ping sürenizin düşük olması gerekir. Yani Ping düşürme yapmanız gerekir.

Oyunlara Dair Diğer Yazılar
En Popüler Simülasyon Oyunları
Steam Kurulumu Nasıl Yapılır?
Sims 4 Hileleri İnceleme

Oyuna Başlamadan Önce İnternet Hızınızı Test Edin

İnternet hızınızı test etmeniz ve önceden yapmış olduğunuz testlerle karşılaştırmanız sorunu anlamanız için kilit noktadadır.. Speedtest gibi dünyaca ünlü bir hız testi sitesinden bu konuda yardım alabilirsiniz. . Eğer upload ve download hızının düşükse, ping değeriniz de yüksekse sorun internetinizden kaynaklanıyordur.

İnternet ile Bağlantı Kuran Bütün Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

Arka plan uygulamaları bilgisayarın işlemcisi ve ram kullanımı için korkulu rüya olduğu gibi ping için de büyük bir sorundur. Arka planınızda çalışan Chrome, Internet Explorer gibi internet kullanan tarayıcıları mutlaka kapatmalısınız. Discord ve Whatsapp gibi uygulamalar da kapalı olsun.

lol Ping Düşürme için İnterneti Kullanan Tek Kişi Olun

Eğer internetiniz yüksek bir hıza sahip değilse, interneti tamamen kendinize çekmeyi tercih edebilirsiniz. Siz oyun oynarken evinizdeki bir kişi Netflix gibi bir uygulama kullanıyorsa, muhtemelen ping sorununuz bu yüzdendir.

İnternete Ethernet Kablosu ile Bağlanın

Modem ile bilgisayarınız arasındaki bağlantı internetinizin çekim gücü ve ping düşürme için son derece önemlidir. Eğer modeme yaklaşmanızın bir yolu yoksa modeme bağladığınız bir ethernet kablosu ile internete bağlanabilirsiniz. Bu kablolu bağlantılar, kablosuz bağlantılardan daha güçlü ve daha stabil internet sağlar.

Oyun kategorisinde daha çok içerik için buraya tıklayınız.

Bilişim Durağında tekrar görüşmek üzere.

Bilgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu