Mobil Cihazlar ve Uygulamalar

Mac Android Dosta Aktarımı

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan Apple ürünlerinden olan Mac serisi, oldukça güçlü bir işletim sistemine ve donanıma sahip. İçerisinde hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlar barındıran bu seri, kendine özel olan MacOS işletim sistemini kullanıyor.

Apple’ın bütün cihazlarında olduğu gibi bu cihazlarda da Android aygıtlar ile olan etkileşim sınırlı. Göze her ne kadar kısıtlayıcı gelse de Apple’ın bu konudaki çözümleri de gayet yeterli. Yapacağınız birkaç basit işlem ile Android aygıtınızdaki dosyaları Mac aygıtınızla paylaşabilirsiniz. Mac Android Dosta Aktarımı inceleyelim.

Fotoğraflar ve Videolarınızı Nasıl Aktarırsınız? 

Yapmanız gereken adımlardan ilki Android aygıtınızı Mac bilgisayarınıza bağlamaktır. Mac bilgisayarınıza Apple’ın sunduğu Android File Transfer programını da indirdikten sonra bilgisayarınıza telefonunuzun ekranı gelecektir. İstediğiniz fotoğrafları ve videoları DCIM adlı klasörün Camera alt klasöründe bulabilirsiniz.

Taşımak istediğiniz bütün dosyaları mouse veya touchpad yardımıyla hedef klasöre sürüklemelisiniz. Daha sonrasında istediğiniz bütün fotoğraflar ve videolar bilgisayarınızın hedef dosyasında olacaktır. Bundan sonraki adım bağlantıyı kesmektir ve bu son adımdır.

Müziklerinizi Android Cihazınızdan Mac Cihazınıza Nasıl Aktarırsınız?

İlk adım olarak Android cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak müziklerinizin bulunduğu klasörü bulmalısınız. Çoğu aygıtta bu klasörün ismi Music olarak geçer. Bilgisayarınızda Apple Store’da bulunan Android File Transfer’i yüklemelisiniz. Yükledikten hemen sonra açın, ardından Music klasörüne girin.

Bilgisayarınıza taşımak istediğiniz müzikleri seçerek bilgisayarınızdaki hedef klasöre doğru sürükleyin. Daha sonra android cihazınızın bağlantısını kesin ve elinizdeki başka bir apple marka Apple ürünü bilgisayarınıza bağlayın. macOSMojave 10.14 sürümü yüklü bir Mac cihazda iTunes’u açıp Parçalara girin.

Mac Android Dosta Aktarımı yapmak için MacOSCatalina 10.15 yüklü bir Mac cihazında ise Müzik uygulamasına girin. Parçaları koyduğunuz klasörü açmalı ve bunları iTunes arşivine sürüklemelisiniz. Daha sonra Apple cihazlarınızı seçin ve Müziklere girin. Eş zamanlı da tıkladıktan sonra işlem bitmiş olacaktır.

Kitaplarınızı ve PDF’lerinizi Mac Cihazınıza Nasıl Aktarırsınız?

Android aygıtınızı bilgisayarınıza bağladıktan hemen sonra kitaplarınızı ve PDF’lerinizi bulun. Çoğu aygıtta bu dosyalar Documents adı verilen klasörün içerisinde bulunur. Mac bilgisayarınıza Android File Transfer’i yükleyin, bu uygulamayı açın ve Documents klasörüne girin.

Taşımak istediğiniz kitapları ve PDF’leri seçerek bilgisayarınızda belirlediğiniz hedef dosyaya sürükleyin. Daha sonra mobil aygıtınızın bağlantısını keserek başka bir Apple cihazınızı bağlayın. Mac cihazınızdaki kitapları ve pdf’leri kitaplar uygulamasına doğru sürükleyin. Bu işlemi PC’de yaparken de iTunes’a sürüklemelisiniz. macOSCatalina yüklü bir Mac cihazınızda Finder uygulamasını açın. macOSMojave 10.14 yüklü bir Mac cihazınızda ya da bir PC’de iTunes’u açıp kitaplarınızı ve PDF’lerinizi eş zamanlayın. Bunu da eş zamanla tuşuna basarak yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu