Bilim

Uzaylılar Dünyayı Keşfettiğinde

Uzaylı kavramı, uzun yıllardır bilim kurgu filmlerine konu olmuş ve büyük bir ilgi ile takip edilmiştir. Yıllar boyunca hep uzaylıların dünyamızı ziyaret ettiği ile ilgili hikayeler, haberler, kanıtlar ve hatta Amerikalıların 51. bölge diye tabir ettikleri çok gizli bir askeri bölgede uzaylıların olduğu, üzerlerinde deneyler yapıldığı ve teknolojilerinin çözümlenmeye çalıştığı şeklinde birçok rivayet vardır.

Uzay

Sonsuz olduğu düşünülen büyük bir boşluktur. Aslında sonsuzluğu teoriden ibaret olup kanıtlanabilirliği mümkün olmadığından genel kabul görmüştür. Hatta uzay da aslında tam olarak boşluk sayılmaz içerisinde sayısız galaksi, sayısız gezegen, yoğunluğu çok düşük parçacıklar ve ilgi çekici kara delikler bulunmaktadır.

Uzaylı Kelimesi

Aslında uzayda yaşayan canlı organizma şeklinde tanımlanabilir. O vakit aslında bir yerlerde bizde uzaylı olarak tabir ediliyor olabiliriz.

Hiç Geldiler Mi?

Aslında ülkemizde ve dünyada birçok kez bu konuya dair haberler çıksa da çoğu yalanlanmış ve ya ispatlanamadığından çok fazla gündemde kalamamıştır.

Peki onlar gerçekten var mıdır?

Sayısız galaksilerin arasından bir tane gezegende bile hayat olma olasılığını düşünün; ne kadar küçük bir olasılık oranı verirseniz verin, o olasılığı karşılayacak kadar gezegen sayılabilecektir. Ve bu kadar büyük bir evrende yalnız olma olasılığımız aksinden daha düşük.

Neye Benziyor Olabilirler?

Geçmişten günümüze kadar birçok uzaylı portesi çizilmiştir. En yaygın olanı başı gövdesinden büyük ve kocaman siyah gözleri olanlardır. Aslında bu şeklin oturmasında onların çok zeki olduğunu düşünmemizden kaynaklandığını düşünüyorum. Büyük kafanın büyük bir beyin ile dolu olup her şeyi görebilen gözler. Evet her şeyi görüp her şeyi yapabildiklerine inanıyoruz biz aslında.

Peki ya öyle değillerse?

İlkel bir formda olduğu neden hiç aklımıza gelmez dersiniz? Çünkü biz insanoğlu her zaman anlamadığımız kavramları kendimizden üstün bir yere koyarız. Bir an durup düşünün ve ilk insanların zamanındaki insan oğlu ile şimdiki zamanı kıyaslayın, ya keşif edilecek uzaylılar insan oğlunun ilkel halinden bile gerideyse? Onlar için ne kadar büyük bir durum olurdu.

Ya da Tam Tersi Olursa

Aynı şekilde uzaylıların dünyayı keşif etmesi ve bizim onlardan çok geri bir medeniyet olmamız durumunda ne olurdu sizce?

Ünlü İngiliz Fizik Profesörü Stephen Hawking Bu Konuya Şöyle Yaklaşmıştır:

“Eğer uzaylılar bizi ziyaret ederse Kristof Kolomb’un Amerika’ya ayak basması gibi olacaktır. Bu yerli Amerikalılar için hiç iyi olmamıştı. Akıllı varlıkların tanışmak istemeyeceğimiz türden şeylere nasıl dönüşebileceğini görmek için kendimize bakmamız yeterli.”

Bilişim Durağında Tekrar Görüşmek Dileği İle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu